Slovinský skokan na lyžích Damjan ukončil kariéru

14. května 2021 10:28 - Lublaň/Praha

Legendární slovinský skokan na lyžích Jernej Damjan se rozhodl ukončit kariéru. Sedmatřicetiletý vicemistr světa to oznámil na svém facebookovém účtu.

 

Profimedia.cz

„Po 28 let byly skoky na lyžích v mém životě jedničkou, teď už ale moje tělo říká, že toho má  dost," napsal Damjan. „V životě každého člověka přijde čas na změnu a také v kariéře skokana nastane chvíle, kdy se musí s létáním vzduchem rozloučit. Ta moje přišla teď. Slzy radosti i smutku, okamžiky štěstí i zoufalství, ale celkově to byla úžasná cesta," zrekapituloval svoji kariéru.

Ve Světovém poháru debutoval Damjan v roce 2004 a v rámci elitní série vyhrál dva závody, naposledy v listopadu 2017 v Ruce ve Finsku. Na MS 2005 a 2011 získal bronzové medaile v soutěži družstev, na světovém šampionátu v letech na lyžích byl se slovinským týmem v roce 2012 třetí a v roce 2018 stříbrný.

mm, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.