Švýcarský veterán Ammann si poranil kotník a bude bez skoků několik týdnů

21. srpna 2021 12:10 - Bern

Čtyřnásobný olympijský vítěz ve skocích na lyžích Simon Ammann si musí dát v přípravě na možná poslední sezonu v kariéře pauzu. Čtyřicetiletý Švýcar si natrhl vazy v kotníku a nebude moci trénovat několik týdnů.

 

Twitter

Ammann se zranil ve středu během tréninku s reprezentací ve větrném tunelu ve Stockholmu. Před dvěma týdny se švýcarský veterán blýskl třetím místem v závodě letní Grand Prix v Courchevelu.

Jeden z nejúspěšnějších skokanů historie by si rád příští rok v Pekingu připsal sedmou olympijskou účast. V Salt Lake City 2002 a Vancouveru 2010 se Ammannovi podařil vítězný double v individuálních závodech, vedle toho má ve sbírce mimo jiné zlato z MS ve skocích i v letech.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.