Schützová vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích, na MS byla opět čtvrtá

Val di Fiemme

Sandra Schützová vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích. Po 13 závodech, do nichž se počítalo i dnes skončené mistrovství světa ve Val di Fiemme, nasbírala 775 bodů a nechala za sebou Slovenku Alenu Procházkovou (698) i Švédku Linn Sömskarovou (580). Na medaili z MS však Schützová nedosáhla, dnes po 13 kilometrech klasicky s výjezdem na slavnou horu Alpe Cermis skončila opět čtvrtá.

Sandra Schützová na archivním snímku.

Devětadvacetiletá běžkyně z Jilemnice během letního SP vybojovala sedm medailí. Na MS skončila těsně pod stupni vítězů v úvodní desítce volnou technikou, poté byla ve sprintu šestá. Dnešní závod s hromadným startem opět ovládla Sömskarová před dvojicí Rusek Natalja Něprjajevová, Marija Istominová. Schützová měla k medaili daleko, ztratila na ni zhruba minutu a půl.

Tomáš Kalivoda zakončil MS 13. místem, zlato bral Rus Alexej Červotkin. Pohárové hodnocení vyhrál Ital Matteo Tanel.