Schützová vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích, na MS byla opět čtvrtá

19. září 2021 16:33 - Val di Fiemme

Sandra Schützová vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích. Po 13 závodech, do nichž se počítalo i dnes skončené mistrovství světa ve Val di Fiemme, nasbírala 775 bodů a nechala za sebou Slovenku Alenu Procházkovou (698) i Švédku Linn Sömskarovou (580). Na medaili z MS však Schützová nedosáhla, dnes po 13 kilometrech klasicky s výjezdem na slavnou horu Alpe Cermis skončila opět čtvrtá.

 

SLČR

Devětadvacetiletá běžkyně z Jilemnice během letního SP vybojovala sedm medailí. Na MS skončila těsně pod stupni vítězů v úvodní desítce volnou technikou, poté byla ve sprintu šestá. Dnešní závod s hromadným startem opět ovládla Sömskarová před dvojicí Rusek Natalja Něprjajevová, Marija Istominová. Schützová měla k medaili daleko, ztratila na ni zhruba minutu a půl.

Tomáš Kalivoda zakončil MS 13. místem, zlato bral Rus Alexej Červotkin. Pohárové hodnocení vyhrál Ital Matteo Tanel.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.