Comeback se (zatím) nekoná! Americká lyžařka utrpěla těžká zranění

22. září 2021 08:07 - Curych/Praha

Zatímco soupeřky včetně české hvězdy Ester Ledecké jsou v plné přípravě na blížící se start nové sezony v alpském lyžování (23. a 24. října v Söldenu), Američanka Alice Merryweatherová se v nemocnici zotavuje z těžkého zranění. Čtyřiadvacetiletá závodnice po pádu v rychlosti bezmála 130 km/h při tréninku sjezdu minulý týden ve švýcarském středisku Saas Fee utrpěla zlomeninu holenní i lýtkové kosti v levé noze a k tomu řadu krvavých odřenin v obličeji.

 

Profimedia.cz

Obrázky pobité americké lyžařky obletěly svět. Jde o další tvrdý zásah do kariéry mladé sportovkyně, která po problémech s příjmem stravy v minulé sezoně avizovala comeback do seriálu Světového poháru. Nyní musí své plány posunout...

„Jsem po operaci a těším se, že po pár dnech budu moci odletět domů. Děkuji vám všem - lékařům, trenérům, pilotům helikoptéry, kolegům z týmu, přátelům i rodině za podporu, bez níž bych to nezvládala tak dobře," napsala Merryweatherová na svém Instagramu pod snímkem z kliniky.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Alice Merryweather (@aliweather_)

„Čekám ještě na výsledky dalších lékařských vyšetření a léčebný proces bude určitě odlišný od toho, co jsem dosud zažila. Ale pokud se mi podaří nastavit mozek do trvale pozitivního módu, snad se mé tělo dá brzy do pořádku," dodala optimisticky.

mm, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.