Legkov vyhrál padesátku volně v Oslu a útočí na Světový pohár

Bruslařskou padesátku na Holmenkollenu vyhrál Rus Alexandr Legkov a zdramatizoval boj o Světový pohár. Vítěz etapového Tour de Ski se před závěrečnými čtyřmi závody dostal do čela klasifikace, první tři běžce však dělí jen 15 bodů. Druhý je Nor Petter Northug, třetí Švýcar Dario Cologna. Jiří Magál dnes obsadil 23. místo, Aleši Razýmovi o jednu příčku unikla bodovaná třicítka.

Ruský běžec na lyžích Alexandr Legkov.

Legkov se v závěrečných stovkách metrů už na stadiónu utrhl z pětičlenné skupinky a triumfem si spravil náladu po jediné medaili z mistrovství světa ve Val di Fiemme, kde bral jen bronz se štafetou. Northug v sobotu doběhl šestý a na Legkova ztrácí 12 bodů, Cologna se protrápil na 19. místo a má o další tři body méně.

Za Legkovem protnul cílovou pásku jako druhý Nor Martin Johnsrud Sundby, úspěch Rusů umocnil třetí Ilja Černousov. Lukáš Bauer se závodu, který sledovalo na sto tisíc lidí, neúčastnil, neboť startoval jinde v Norsku na tradičním dálkovém běhu Birkebeinerrennet.