Samkovou čeká sýrová party. Ve Švýcarsku si vyjela i pětikilový raclette

16. března 2013 17:38 - Praha

Neměla to na stupních vítězů lehké. Za třetí místo dostala snowboardistka Eva Samková ve švýcarském Veysonnaz i více než pětikilogramový raclette. Ze sýru ale měla trojnásobná juniorská mistryně světa skoro stejně velkou radost jako z dalšího skvělého výsledku ve své zatím životní sezóně.

 

Jean-Christophe Bott, ČTK/AP

Jak dlouho vám bude trvat, než sýr spořádáte?

My jsme tu docela velká parta lidí, hned dneska ho rozděláme, já mám totiž raclette hrozně ráda. A doufám, že aspoň půlka zbude, abych ho přivezla i našim.

Už jste byla ve Světovém poháru na všech třech nejvyšších stupních, jak jste si užila ty dnešní?

Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko, nádhera. Finále se mi moc nepovedlo, když jsem se dívala teď na záznam, až jsem se divila, že jsem byla třetí. Ještě před posledním kopcem jsem byla šestá. Před klopenkou jsem tam udělala chybu, zbrzdila se, ale nějakým zázrakem jsem to oddupala na třetí místo.

Knír jste tentokrát kromě tváře měla i na rameni, to jste ho chtěla uchlácholit, aby vám tentokrát nevypadlo?

Tak nějak. Ráno jsme ten knír s fyzioterapeutkou vystříhali z tejpu a nalepila jsem si ho na rameno. Možná to tak budu dělat i dál.

Zabrala to? Rameno nezlobilo?

Bylo v pohodě, tady nebyla těžká trať. Ale před týdnem mi vypadlo v Arose, i kvůli tomu se mi ten závod tolik nevydařil.

Co s ním po sezóně?

Uvidíme, něco v plánu máme, protože takhle to dál nejde, aby pořád vypadávalo.

Ještě ale zbývá závod v Sierra Nevadě. V průběžném hodnocení SP ve snowboardcrossu vám patří třetí místo, cíl je tedy jasný – udržet ho?

Určitě. Musím jet líp než ty holky za mnou, odstupy jsou docela těsné. Nejjistější by bylo tam vyhrát. (úsměv)

Těšíte se na konec sezóny, nebo byste radši závodila dál, když vám to takhle jde?

Asi oboje. Jsem ráda, že si užiju i léto, ale zároveň se budu těšit na další sezónu.

Čím se odměníte za svoji životní sezónu?

Ještě pojedu na pohodičku Red Bull Nordix a závody Spring Session. Pak už si budu užívat jara, vyrazím na longboardu do parku...

Nebojíte se Red Bull Nordixu? Závody na běžkách na sjezdovce by vašemu rameni nemusely svědčit…

Já si normálně vezmu helmu, možná ze srandy i všechny chrániče. Já na běžkách jezdím odmala, dolů se nějak svezu, horší budou ty výběhy…

Studovat se chystáte jakou školu?

Nakonec jsem usoudila, že nejlepší bude VŠEM v Praze na Butovicích. Umožní mi tam se věnovat ježdění, i když ten příští olympijský rok bude nabitější. Studuje tam víc sportovců, třeba Kryštof Krýzl.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.