Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžařka Vonnová doufá, že se stihne vrátit už v Söldenu

3. října 2013 09:48 - Park City

Americká lyžařská hvězda Lindsey Vonnová by oproti plánu mohla stihnout už úvodní závod Světového poháru, jímž je tradičně koncem října obří slalom v Söldenu. Osmadvacetiletá královna rychlostních disciplín se zotavuje po vážném zranění kolena z mistrovství světa a rehabilitace postupuje rychleji, než se původně předpokládalo.

 

Lionel Hahn, ČTK/AP

Vonnová si je jistá, že se do Světového poháru zapojí nejpozději na přelomu listopadu a prosince v Beaver Creeku, nevylučuje však ani start na rakouském ledovci 26. října. "Ještě nejsem na maximu svých schopností, ale cítím se hodně silná, takže začínám uvažovat o Söldenu," řekla Vonnová ve videorozhovoru s novináři z Ohia, kde její partner Tiger Woods hraje golfový Prezidentský pohár.

Čtyřnásobná vítězka Světového poháru Vonnová utrpěla vážné zranění na únorovém mistrovství světa ve Schladmingu. Při hrozivě vypadajícím pádu v superobřím slalomu si přetrhla zkřížený i postranní vaz v koleně a zlomila holeň. Po měsících bolestivé rehabilitace se vrátila na sníh před čtyřmi týdny v chilském Portillu.

Pokoří rekord?

Pokud bude Vonnová pokračovat ve svých stabilních výkonech z minulých sezón, čeká ji tuto zimu výrazný zápis do historie. Čtyři vítězství v závodech SP jí totiž chybí k tomu, aby překonala rekord Rakušanky Anemarie Moserové-Pröllové, jež je s 62 výhrami v seriálu nejúspěšnější lyžařkou všech dob.

Vonnová nicméně nehodlá návrat uspěchat - jejím hlavním cílem jsou olympijské hry v Soči, na nichž bude chtít minimálně vyrovnat zisk zlata (sjezd) a bronzu (super-G) z Vancouveru. "Nejde o to, že bych svému kolenu nevěřila, ještě jsem ho však plně neotestovala. Nebolí mě, neotéká, ale čeká mě krok do neznáma," dodala dvojnásobná mistryně světa.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.