Biatlonistka Vítková vybojovala druhé místo. Soukalová udržela vedení ve Světovém poháru

Na výborný výsledek dosáhla česká biatlonistka Veronika Vítková ve sprintu Světového poháru na 7,5 km v rakouském Hochfilzenu, kde obsadila druhou příčku. Žlutý dres pro vedoucí závodnici udržela Gabriela Soukalová, která však kvůli dvěma chybám při střelbě skončila až třiadvacátá.

Česká biatlonistka Veronika Vítková se raduje ze druhého místa v rakouském Hochfilzenu.

Vítková se podruhé v kariéře dostala ve Světovém poháru na stupně vítězů. Závod v Hochfilzenu vyhrála Švýcarka Selina Gasparinová.

Základ k druhému místu Vítková položila střelbou. Přestože se naplnila předpověď a při závodu sněžilo a foukalo, mířila přesně a po stojce opouštěla střelnici jako vedoucí žena sprintu. V závěrečných kilometrech ale prohrála o 1,2 vteřiny s Gasparinovou a o devět desetin porazila třetí Irinu Starychovou z Ruska.

"Mrzí mě, že je tam ta jedna vteřina na první místo, ale je to pro mě nejlepší výsledek ve sprintu. Je to super začátek sezony, navíc to znamená skvělou výchozí pozici do nedělního stíhacího závodu," řekla Vítková Českému rozhlasu.

"Paráda, moc jsem to Verče přál, protože si myslím, že si pódium zasloužila. Zvládla to výborně," řekl trenér žen Jindřich Šikola v České televizi.

Soukalová začala také slibně. Na střelbu vleže sice měla delší přípravu, jelikož si upravovala mířidla, ale střílela přesně a jela průběžně čtvrtá. Při stojce jí ovšem nespadl terč při třetí ani čtvrté ráně, musela běžet 300 metrů navíc a propadla se.

Puskarčíková překvapivě bodovala

Udržet nebo ještě vylepšit druhé místo může Vítková v nedělním stíhacím závodu, do kterého vyjede druhá. Spolu s ní a se Soukalovou se do "stíhačky" dostala ještě Eva Puskarčíková, která při premiéře v SP bodovala na 38. místě.

Dobře závod rozjela i Jitka Landová, ale po čisté položce vleže netrefila ani jeden terč vstoje a skončila 87. Barbora Tomešová figurovala na 91. místě.

Naopak českým mužům se ve sprintu příliš nedařilo, na desetikilometrové trati bodoval jen třicátý Jaroslav Soukup. Vít Jánov skončil 41., Michal Krčmář 42., Ondřej Moravec dojel i kvůli třem chybám na střelnici 49. a do stíhačky postoupil také 57. Tomáš Krupčík.

Přes dva trestné okruhy vyhrál Nor Lars Berger před Francouzem Martinem Fourcadem. Třetí skončila nestárnoucí norská hvězda Ole Einar Björndalen, který absolvuje už jednadvacátou sezónu a šestkrát Světový pohár vyhrál.