Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardcrosařka Samková na úvod olympijské sezóny vyhrála SP v Montafonu

7. prosince 2013 14:14 - Montafon

Snowboardcrosařka Eva Samková zahájila olympijskou sezónu vítězstvím ve Světovém poháru. V rakouském Montafonu vyhrála dvacetiletá trojnásobná juniorská mistryně světa všechny vyřazovací jízdy a dočkala se druhého triumfu v kariéře. Poprvé stála nejvýše letos v únoru v Kanadě, na stupních vítězů je v elitním seriálu počtvrté.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Samková zahájila program v Montafonu pádem v úvodní kvalifikační jízdě, ale druhou už jasně vyhrála a od té doby byla suverénní. Ve finále za sebou nechala i obhájkyni celkového prvenství Kanaďanku Dominique Maltaisovou.

"Nechápu, nechápu, je to super," řekla Samková ČTK. "Kvalifikaci jsme jely až dneska, protože včera sněžilo, já jsem navíc v první jízdě upadla, takže to byly trochu nervy. Ale v druhé kvalifikační jízdě se mi to povedlo a pak už to šlo jako po másle. Až jsem z toho byla trochu překvapená," popsala.

Tlak se pokusí nevnímat

Samková vždy výborně odstartovala, hned se dostala do čela a pak už nezaváhala. "Dařily se mi starty, to byl základ, všechny tři finálové jízdy se mi povedly. Letos se to všechno sešlo dohromady, mám nová prkna, určitě lepší, hodně jsem letos jezdila na sněhu, takže se umím lépe srovnat v trati. Celý tým skvěle funguje," radovala se česká naděje pro únorové hry v Soči.

Tlak před olympiádou po dnešní výhře teď očekává ještě větší. "Je mi jasné, že asi teď budu poslouchat, jak je to jasná zlatá na olympiádě, ale budu se to snažit nevnímat, i když je to těžké, a jezdit si to svoje. Ale je jasné, že když se povedl první závod, tak se mi zvedne sebevědomí, nakopne mě to. Jsem z toho nadšená," dodala.

Z tria českých mužů neprošel v Rakousku nikdo do čtvrtfinále, mezi tři postupující se nevešli ve svých jízdách Michal Novotný, David Bakeš ani Emil Novák.

Závody SP ve snowboardcrossu v Montafonu (Rakousko):
Muži:
1. Schairer (Rak.)
2. Visintin (It.)
3. Hill (Kan.)
4. Sivertzen (Nor.)
5. Marin Tarroch (And.)
6. Lindfors (Fin.)
...28. Novotný
31. Novák
36. Bakeš (všichni ČR).
Ženy:
1. Samková (ČR)
2. Maltaisová (Kan.)
3. Olafsenová (Nor.)
4. Trespeuchová (Fr.)
5. Gillingsová (Brit.)
6. Hernandezová (USA).
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.