Skokan Matura bodoval ve Willingenu jako jediný Čech na 18. místě

Willingen

Skokan na lyžích Jan Matura obsadil 18. místo v závodu Světového poháru ve Willingenu a jako jediný z Čechů bodoval. Předposlední závod před olympijskými hrami v Soči vyhrál mistr světa Kamil Stoch z Polska.

Český skokan na lyžích Jan Matura.

Z páteční kvalifikace postoupilo do dnešního závodu pět českých reprezentantů, ale do druhého kola se dostal jen Matura. Po prvním kole byl za skok 132 metrů třiadvacátý, v druhém ještě deset metrů přidal a posunul se o pět míst. V průběžném hodnocení seriálu přesto klesl o dvě pozice na 21. příčku.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Útok na body těsně nevyšel zkušenému Jakubu Jandovi, jenž v úvodním kole obsadil první nepostupovou pozici. Elitní třicítka mu unikla o dva body. Roman Koudelka byl šestatřicátý, Martin Cikl a Antonín Hájek skončili na posledních dvou místech z padesáti startujících.

Na třetí vítězství v sezoně dosáhl Stoch, jenž využil selhání průběžně vedoucího Slovince Jurije Tepeše, kterému druhý skok nevyšel a klesl na šesté místo. Polák porazil o bod domácího Němce Severina Freunda, třetí skončil nejlepší ze čtyř Slovinců mezi prvními sedmi Jernej Damjan.

Průběžné vedení v SP udržel dnes sedmý Peter Prevc, Stoch se mu ale přiblížil na 27 bodů. O tom, kdo pojede jako lídr do Soči, se rozhodne ve Willingenu v nedělním druhém závodu.