Samková jde dál z první pozice, porazila i Jacobellisovou

16. února 2014 09:31 - Krasnaja Poljana

Snowboardistka Eva Samková vyhrála kvalifikaci na olympijských hrách v Soči a postoupila hladce do čtvrtfinále snowboardcrossu. Vyřazovací jízdy o medaile startují v 10:15 SEČ.

 

Tibor Alföldi, ČTK

Samková, která v této sezoně vyhrála dva závody Světového poháru, jela kvalifikaci s kamerou na přilbě a jízdu zvládla v rychlém čase 1:20,61. O skoro osm desetin porazila svoji největší soupeřku Lindsey Jacobellisovou z USA.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Z prvního kola postoupilo dvanáct z 24 startujících, které budou mít nejvýhodnější nasazení do čtvrtfinále. Zbytek startovního pole se rozřadí podle druhé jízdy.

Závod už skončil pro dvě snowboardistky, které se na náročné trati zranily. Na saních lékaři odvezli Norku Helene Olafsenovou s poraněním kolena i Jacqueline Hernandezovou. Američanka ošklivě spadla na velkém skoku, po ráně do hlavy chvilku ležela bezvládně na sněhu, ale po chvilce si sedla a komunikovala.

Snowboarding
Ženy - kvalifikace snowboardcrossu
1. Samková (ČR) 1:20,61
2. Jacobellisová (USA) -0,79
3. Maltaisová (Kan.) -1,65.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: