Dürr kvůli dopingu přišel o bronz z Tour de Ski a má distanc

Vídeň

Rakouský běžec na lyžích Johannes Dürr dostal za pozitivní nález na krevní doping EPO během olympijských her v Soči dvouletý zákaz startů a přišel o třetí místo z Tour de Ski. Bronz dodatečně patří Petteru Northugovi z Norska.

Rakušan Johannes Dürr přišel o bronz z Tour de Ski.

O trestu rozhodla Mezinárodní lyžařská federace (FIS), která sedmadvacetiletému závodníkovi škrtla všechny výsledky od loňského září. Distanc Dürrovi platí do 26. února 2016. Lyžař, který v únoru při ostudném odjezdu ze Soči přiznal svou vinu, se může proti trestu do tří týdnů odvolat.

Dürr byl vyloučen z her v samém závěru před závodem na 50 kilometrů s hromadným startem, v němž byl patřit mezi adepty na medaili. Předtím doběhl v Soči devátý ve skiatlonu. Pak odjel na deset dnů zpět do Rakouska, aby se připravil na závěrečný maraton, a během tréninku v Obertilliachu odevzdal pozitivní dopingový vzorek.

Na třetí místo v konečném pořadí Tour de Ski se místo něj posune norský lyžař Petter Northug.