Bravo! Skokan na lyžích Koudelka vyhrál závod v Lillehammeru a jde do čela Světového poháru

Lillehammer

Skokan na lyžích Roman Koudelka má v úvodu nové sezóny formu jako hrom! Pětadvacetiletý český reprezentant podruhé v kariéře zvítězil v závodu Světového poháru. V neděli ovládl jednokolovou soutěž v Lillehammeru a jde do čela průběžného pořadí seriálu.

Roman Koudelka se raduje z vítězného závodu v Lillehammeru.

Koudelka, který vyhrál úvodní závod sezóny v Klingenthalu, musel kvůli příliš silnému větru před skokem jednou sesednout z lavičky. Nepříjemnou situaci ale zvládl, skok se mu povedl a přistál na značce 140 metrů. Na dojezdu se pak hodně radoval.

"Nečekal jsem to. V Lillehammeru se mi totiž moc nedaří," uvedl Koudelka, který v sobotním závodu obsadil 11. místo, což byl v jeho třinácti dosavadních závodech v norském olympijském středisku druhý nejlepší výsledek. "Dopoledne jsem se víc zaměřil na techniku. Už ve zkušebním kole jsem ale cítil, že bych mohl předvést pěkný skok, a vyšlo to. Byla to větrná loterie, jsem neskutečně šťastný," řekl na facebooku.

Druhého v pořadí Petera Prevce ze Slovinska porazil Koudelka o čtyři body. Třetí skončil rakouský skokan Michael Hayböck.

Za výhru si Koudelka připsal sto bodů a celkem jich má na kontě 290. Ze čtvrtého místa se tak znovu posunul do čela Světového poháru před Švýcara Simona Ammanna, který skončil pátý, a podruhé v kariéře bude skákat ve žlutém trikotu lídra.

Závod v Rusku Koudelka vynechá

"Bylo to hodně větrné, ale přály mi podmínky, všechno se sešlo. Je to pro mě velké povzbuzení, protože to po prvním vítězství v Klingenthalu šlo trochu dolů," uznal Koudelka. "Nebylo to úplně ono, tak jsme si s trenérem řekli, že takhle ne, zkusili jsme se na to připravit trochu jinak, neupínat se na to celkové vedení a ono se to najednou vrátilo," vysvětloval Koudelka, který se rozhodl, že další závod SP v Rusku vynechá.

Z českých skokanů bodoval i devatenáctý Jan Matura, který dolétl na metu 136 metrů. Šestatřicátý skončil Lukáš Hlava a Antonín Hájek byl pětačtyřicátý.

Závod SP ve skocích na lyžích v Lillehammeru (Norsko) - konečné výsledky po 1. kole, 2. kolo bylo kvůli větru zrušeno: