Rubriky:

Lyže a snowboard

Koudelka, Matura, Janda a Hájek začnou Turné čtyř můstků

23. prosince 2014 17:26 - Praha
(Aktualizováno: 23. prosince 2014 17:51)

Vítěz tří závodů Světového poháru v této sezóně Roman Koudelka povede české skokany na lyžích do Turné čtyř můstků. Spolu s druhým mužem průběžného pořadí SP jsou v týmu Jan Matura, Jakub Janda a Antonín Hájek. ČTK dnes nominaci oznámil sportovní ředitel úseku Rostislav Jozífek.

 

Urs Flueeler, ČTK/AP

Koudelka je po životním vstupu do sezóny jedním z favoritů Turné. V Oberstdorfu s ním o víkendu 27. a 28. prosince budou skákat Matura, Janda a Hájek, ale už při druhé německé zastávce Turné v Garmisch-Partenkirchenu 31. prosince a 1. ledna se kvarteto může změnit.

"Bude záležet na výkonech kluků v Oberstdorfu a také zálohy na Kontinentálním poháru v Engelbergu. Potom se rozhodneme, zda budeme případně nominaci na Ga-Pa měnit," řekl Jozífek. Ve Švýcarsku budou o naději na případný start na Turné čtyř můstků usilovat Lukáš Hlava, Martin Cikl a Čestmír Kožíšek.

Pořadatelé obou německých závodů v úterý potvrdili, že navzdory současnému teplému počasí budou můstky připraveny. Turné pak bude pokračovat rakouskou polovinou v Innsbrucku a Bischofshofenu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard