Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Boulařka Sudová vyrovnala v SP své letošní maximum, přesto se zlobila

28. února 2015 08:27 - Tazawako
(Aktualizováno: 28. února 2015 09:48)

Lyžařka Nikola Sudová obsadila čtvrté místo v závodě Světového poháru v jízdě v boulích v Tazawaku. V Japonsku tím vyrovnala své maximum v probíhající sezóně, těsně pod stupni vítězů skončila také v lednu v Deer Valley. „Normálně bych řekla, že čtvrté místo je super, ale dneska to neřeknu. Od medaile mě dělil pouze pohled rozhodčích na jízdu pozdější vítězky," zlobila se lyžařka

 

Svaz lyžařů České republiky

Českou reprezentantku předčily pouze Hannah Kearneyová z USA, která si třetím vítězstvím v sezóně upevnila vedení v SP, domácí Junko Hošinová a Kanaďanka Audrey Robichaudová. Ta porazila Sudovou o 1,50 bodu.

„Normálně bych řekla, že čtvrté místo je super, ale dneska to neřeknu. Od medaile mě dělil pouze pohled rozhodčích na jízdu pozdější vítězky. Podle nikoho vyhrát neměla a já měla být asi třetí," zlobila se Sudová na Facebooku. „Bohužel to je náš sport. Očividně ať to Hannah sjede jakkoli, bude první. Tentokrát neměla být na pódiu vůbec, vyjela skoro z tratě a stejně vyhrála," citoval Sudovou web českého svazu.

Sudová obsadila v kvalifikaci šesté místo a ze stejné příčky proklouzla i z první finálové jízdy do šestičlenného superfinále. V něm dvaatřicetiletá majitelka stříbra a bronzu z mistrovství světa předčila ¨náctileté" zámořské soupeřky Morgan Schildovou z USA a Alex-Anne Gagnonovou z Kanady. Měla bodově druhou nejlepší jízdu, nicméně nižší známky za skoky a nejpomalejší čas. „Samozřejmě kdybych byla rychlejší nebo měla vyšší skoky, nemusela bych to řešit," uznala Sudová.

Po sedmi závodech z devíti patří Sudové páté místo v hodnocení Světového poháru, kam se posunula z osmé příčky. V neděli je v Japonsku na programu paralelní jízda a seriál vyvrcholí za dva týdny v Megéve ve Francii. „Zítra duály, tak uvidím, jestli to moje šnečí tempo jsem schopná zrychlit," prohlásila Sudová.

Závody SP v akrobatickém lyžování v boulích v Tazawaku (Japonsko):
Muži:
1. Kingsbury (Kan.) 88,17
2. Cota (USA) 86,33
3. Smyšljajev (Rus.) 81,61.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů):
1. Kingsbury 629 b.
2. Smyšljajev 341
3. Marquis (Kan.) 301
Ženy:
1. Kearneyová (USA) 79,12
2. Hošinová (Jap.) 78,04
3. Robichaudová (Kan.) 77,41
4. Sudová (ČR) 75,91
Průběžné pořadí SP (po 7 z 9 závodů):
1. Kearneyová 526
2. J. Dufourová-Lapointeová 412
3. Ch. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 368
...5. Sudová 261
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.