Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Otvírala park v Turecku, užívala si prašan v USA. Teď Pančochová ukáže své triky doma

10. března 2015 08:36 - Praha

Když se Šárka Pančochová dostane domů z amerického Colorada, kde tráví většinu zimy, je to pro ni malý svátek. A když se ještě k tomu může předvést na snowboardu? „Moc se těším,“ hlásí domácí hvězda finále Světového poháru ve slopestylu, které hostí v pátek a sobotu Špindlerův Mlýn.

Sport.cz

Jak často se do Česka dostanete?

Moc často ne, tak dvakrát třikrát do roka, když jsou závody v Evropě, a pak na jaře a na podzim. V Americe je teď hodně sněhu, což bylo super, snažíme se hledat prašan…

Kde jste se naposledy takto jezdecky vyřádila?

Jezdily jsme v jižním Coloradu v prašanu, chtěly jsme stavět i skoky, ale bylo velké nebezpečí lavin, takže jsme dělaly jen zatáčky. Bylo to super, napadl třeba metr sněhu, tak jsme musely vyrazit. Nebo jsme otvíraly nový snowpark v Turecku. Nadšení lidé, takoví začátečníci, ale měli super zázemí. Bursa má skoro dva milióny obyvatel a z toho vede nejdelší lanovka do 2500 metrů. Jakoby z Prahy vedla lanovka někam na ledovec, fakt zážitek.

Co vás na jízdě v prašanu nejvíc baví?

Jak se u nás (v USA) říká, je to soul riding, dobré pro duši a dopady bolí o dost méně než na ledových tratích.

Těšíte se pak vůbec na závody, kde občas ledové tratě jsou?

Určitě, jsem docela závodní typ. Tím, že je to letos taková volnější sezóna, nechávám tomu volnější průběh a příští rok pojedu víc a začnu se zase připravovat na další olympiádu.

Na mistrovství světa v Kreischbergu jste ze tří závodů absolvovala jen jeden, teď už se na vloni operované koleno můžete spolehnout víc?

Je o dost silnější a i já jsem si jistější. Už jsem jezdila i v parku a naskákala si triky, které dělám normálně v závodech. Ujistila jsem se, že to je dobrý. Ale bylo lepší si dát delší pauzu a klid, aby se koleno zahojilo. Kámoška měla stejné zranění a utrhla si to znova, to já nechci.

Před rokem jste získala křišťálové glóby za vítězství ve Světovém poháru. Kde jsou teď?

U babičky. Poctivě se o ně stará. (úsměv)

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.