Rubriky:

Lyže a snowboard

Nemocný Koukal na SP v Novém Městě nepoběží

30. prosince 2005 09:51 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Mistr světa v lyžařském maratonu z roku 2003 Martin Koukal bude chybět na startu obou závodů Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. Koukala postihlo virové onemocnění a v pátek ráno lékař jeho účast na domácím vrcholu sezóny vyloučil. Už ve čtvrtek bylo jasné, že ve startovním poli bude chybět kvůli žaludeční viróze Petr Michl.

 

PRÁVO

"Čekali jsme do dnešního rána na to, zda se Martinův zdravotní stav nezlepší. Bohužel se ještě zhoršil, má začínající zánět průdušek a lékař zvolil léčbu antibiotiky," řekl trenér českých reprezentantů Miroslav Petrásek.

Dnes jsou v Novém Městě na programu sprinterské závody, na Silvestra muži absolvují 15 kilometrů volnou technikou, ženy o pět méně.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.