Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká nepojede MS juniorů na lyžích kvůli kolizi se snowboardem

18. února 2016 14:55 - Praha

Ester Ledecká podle očekávání zrušila účast na mistrovství světa juniorů ve sjezdovém lyžování. Důvodem je skutečnost, že šampionát v Soči koliduje s předposledním závodem Světového poháru ve snowboardingu v tureckém Kayseri. Hodnocení seriálu chce Ledecká vyhrát. Mistryně světa v paralelním slalomu je aktuálně v italském středisku La Thuile, kde ji čekají od pátku do neděle dva sjezdy a superobří slalom.

 

Dominic Ebenbichler, Reuters

Ledecká o účasti v Soči původně uvažovala, ale závod v Kayseri je v sobotu 27. února, což je přesně termín sjezdu. I kdyby se z Turecka česká reprezentantka hned do ruského olympijského střediska přesunula, kvůli složité dopravě by jen těsně stihla superobří slalom o dva dny později. V úvahu by tak přicházela kombinace 1. března, ale to už by se ráda připravovala na finále SP ve snowboardingu v německém Winterbergu (6. března).

"Je pro mě vždy těžká volba, když musím vybírat mezi závody na prkně a na lyžích. Do poslední chvíle se řešila varianta zvládnout snowboard i lyžařské mistrovství světa juniorů, ale nedokázali jsme sehnat nějaké trochu příznivé letenky, abych na závody do Soči dorazila včas," vysvětlila v tiskové zprávě Ledecká, která překvapila před dvěma týdny prvními body v premiérovém startu alpského Světového poháru.

Dvacetiletá Ledecká aktuálně vede celkové hodnocení paralelních snowboardingových disciplín o 430 bodů. V obřím slalomu má před pronásledovnicemi náskok 800 bodů.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.