Rubriky:

Lyže a snowboard

Královnou bílé stopy je Ledecká

27. května 2016 22:01 - Praha

K malému i velkému křišťálovému glóbu za excelentní sezónu ve Světovém poháru přidala Ester Ledecká další ocenění. Jako teprve druhá snowboardistka v historii po Evě Samkové byla zvolena Královnou bílé stopy v anketě Svazu lyžařů České republiky.

 

Michal Doležal, ČTK

Jednadvacetiletá Ledecká si vedle snowboardových úspěchů připsala povedený debut v lyžařském Světovém poháru, v němž čtyřikrát bodovala ve sjezdech a super-G. V anketě skončila o deset bodů před loňskou vítězkou Šárkou Strachovou.

"Je to skvělé. Děkuji své rodině, týmu a fanouškům, protože bez nich bych nežila život, který žiju, který mě strašně baví," radovala se Ledecká s korunkou vítězky na hlavě.

Rakouský kouč české slalomářky Klaus Mayrhofer byl zvolen Trenérem roku, nejlepším juniorem byl vyhlášen mistr světa této kategorie v severské kombinaci Tomáš Portyk.

Anketa Král bílé stopy 2016:
Celkové pořadí:
1. Ester Ledecká (sjezdové lyžování a snowboarding) 25 b.
2. Šárka Strachová (sjezdové lyžování) 15
3. Petra Nováková (běh na lyžích) 3
4. Jan Němec (travní lyžování) 1.
Trenér roku: Klaus Mayrhofer (Strachová)
Junior roku: Tomáš Portyk (severská kombinace)
Akrobatické lyžování: Andrea Zemanová (skikros)
Alpské disciplíny: Strachová
Běh na lyžích: Nováková
Severská kombinace: Portyk
Skok na lyžích: Roman Koudelka
Snowboarding: Ledecká
Travní lyžování: Němec
Síň slávy: Josef Lánský, Kurt Matz
sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.