Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdař Krýzl musel kvůli zranění oželet soustředění v Chile

30. srpna 2016 15:56 - Praha

Poraněný kotník zkomplikoval sjezdaři Kryštofu Krýzlovi přípravu na novou sezonu. Kvůli zranění, které utrpěl začátkem srpna na soustředění v Zermattu, nemohl koncem minulého týdne odletět s dalšími reprezentanty za třítýdenní přípravou do Chile. Na lyže se bude moci postavit nejspíš až začátkem října.

 

Zoom Agence

"Štve mě to, protože jsem do Chile chtěl a byly na to i finance. Z mé strany to soustředění mělo být zaměřené hlavně na obřák, moji momentálně nejsilnější disciplínu," uvedl na svazovém webu Krýzl. Účastník tří zimních olympiád má nohu ve speciální ortéze a vedle rehabilitace se může věnovat jen posilování a cvičení.

Do Chile vyrazila skupina ve složení Ester Ledecká, Filip Forejtek, Jan Zabystřan a Ondřej Berndt, jehož letní přípravu také poznamenalo zranění. Na konci červenci si na mistrovství Evropy v lyžování na písku natrhl vaz v kotníku. "Spadl jsem, nevypnula mi lyže a otočilo mi to nohu. Odnesl to kotník, vazy v koleně vydržely a meniskus už mám pryč," uvedl.

V Jižní Americe trénuje také slalomářka Šárka Strachová. Bývalá mistryně světa stráví čtyři týdny v Argentině na nejjižnějším místě kontinentu v Ushuaie.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard