Mistryně světa Holubcová, Garabík a Česneková ukončili kariéru

20. dubna 2006 19:42 - PRAHA

Český biatlon se loučí s třemi oporami. Ukončit kariéru se rozhodli bývalá mistryně světa Kateřina Holubcová, její reprezentační kolegyně Irena Česneková a Petr Garabík. "Už chci do jiného prostředí. Jsem biatlonem přesycená," řekla novinářům Holubcová, zlatá a bronzová medailistka z mistrovství světa v Chanty-Mansijsku z roku 2003.

"Definitivně jsem se rozhodla po olympijských hrách," uvedla Holubcová. Poslední sezona jí nevyšla, nedařilo se jí na turínské olympiádě ani v SP. Holubcová skončila ve Světovém poháru nejlépe v ročníku 2002/03, kdy obsadila v celkovém pořadí osmou pozici. Vedle výhry a třetího místa na MS v Rusku byla ještě v SP jednou druhá a dvakrát skončila třetí.

Česneková odchází z vrcholového biatlonu po patnácti letech. "Je to hodně dřiny, spokojenost a nespokojenost, ale vždycky nakonec zůstane to nejlepší," řekla Česneková, která třikrát skončila v závodech SP těsně pod stupni vítězů.

Trochu litovala, že z biatlonu neodešla již před čtyřmi lety po olympiádě v Salt Lake City. "I loni by byl odchod milejší než po této asi nejhorší sezóně," dodala biatlonistka.

Rovněž Garabík si představoval, že pověsí malorážku a běžky na hřebík v jiném duchu. "Chtěl jsem se nominovat na olympiádu. To se nepodařilo, i když příprava byla dobrá, ale od začátku se nedařilo," řekl Garabík. Nyní si užívá lenošení, ale na začátku května ho čeká operace levého ramena. "Nemůžu zvednout ruku," uvedl Garabík.

Z biatlonu se pravděpodobně vytratí i nadějná Klára Moravcová. Medailistka ze štafet z juniorských ME a MS by měla ještě absolvovat letní biatlonovou sezonu, ale od zimy chce přejít k běhu na lyžích.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: