Rubriky:

Lyže a snowboard

Skikrosařce Kučerové poprvé v sezóně vyšla kvalifikace

20. prosince 2016 15:51 - Innichen
(Aktualizováno: 20. prosince 2016 16:06)

Skikrosařka Nikol Kučerová poprvé v sezóně postoupila z kvalifikace závodu Světového poháru. Při páté zastávce v italském Innichenu skončila patnáctá a zabrala předposlední postupové místo do středečních i čtvrtečních vyřazovacích jízd. Nejrychlejší byla kanadská favoritka Marielle Thompsonová.

 

Ivana Roháčková

Kučerové v předchozích kvalifikacích dvakrát postup unikl o jednu příčku a jednou byla dvacátá. Česká skikrosařka se přitom při příjezdu do Itálie potýkala se zdravotními problémy. "Celý den jsem zvracela a měla průjem i teplotu," napsala na facebooku. Na začátku sezóny byla také nemocná. "V podobě kašle se to táhne doteď," podotkla.

Druhá česká lyžařka Andrea Zemanová, jež v minulém závodu v Montafonu upadla, v Itálii nestartuje. Je lehce nemocná a nechce pokoušet zhmožděné koleno, s kterým byla na podzim na operaci. "Koleno už je ok, ale rozhodla jsem to ještě šetřit a neriskovat. Navíc jsem nějaká nachcípaná," uvedla. "Tak jsem se rozhodla, že počkám na leden, až budu v plné síle," doplnila. Další závod se pojede v polovině ledna v italském Watlesu.

Mezi muži byl v kvalifikaci nejrychlejší Švýcar Armin Niederer.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard