Shiffrinová zopakovala triumf v obřím slalomu i ve vánici

Semmering

I druhý obří slalom v rakouském Semmeringu vyhrála Američanka Mikaela Shiffrinová, která stejně jako v úterý zvítězila před Francouzkou Tessou Worleyovou. Tentokrát byl však rozdíl mezi oběma soupeřkami výrazně menší: o těsném triumfu vedoucí ženy Světového poháru rozhodlo patnáct setin sekundy. Třetí skončila Němka Viktoria Rebensburgová, pro niž to je nejlepší výsledek sezony.

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová ovládla i druhý obří slalom Světového poháru v Semmeringu.

Lyžařky se ve středu v dolnorakouském středisku musely potýkat s těžkými podmínkami. Hustě sněžilo, foukal vítr, viditelnost byla mizivá. Zvlášť ve druhém kole se jelo na hraně regulérnosti. Závod byl několikrát přerušen, na což doplatily především závodnice na hranici první a druhé desítky po úvodní jízdě, které v zasněžené stopě rychle svůj náskok ztrácely.

"Byl to velký boj," uvedla Shiffrinová. "Bylo to náročné, protože jsem cítila, že se mé lyže zastavují a znovu rozjíždějí, zastavují a znovu rozjíždějí. Pomyslela jsem si: Tohle je určitě pomalé," popsala svou druhou jízdu Američanka.

Shiffrinová ale svou pozici z první poloviny závodu potvrdila a ve svém 91. vystoupení v seriálu si připsala 25. triumf a třetí v obřím slalomu. Přesto stále v hodnocení disciplíny zůstává za Worleyovou, v celkové klasifikaci ale už její náskok na Švýcarku Laru Gutovou narostl na 115 bodů.

Pětadvacáté místo obsadila úřadující mistryně světa v obřím slalomu Anna Veithová z Rakouska. Celková vítězka SP z let 2014 a 2015 - tehdy pod dívčím jménem Fenningerová - v úterý při prvním startu po zranění kolena a čtrnáctiměsíční pauze do druhého kola nepostoupila, dnes si připsala první body.

Kateřina Pauláthová při návratu do SP po potížích s kotníkem obsadila 51. místo a do druhého kola nepostoupila. Za Shiffrinovou zaostala o 3,83 sekundy.

Ve čtvrtek se v Semmeringu pojede slalom a Shiffrinová bude z pozice největší favoritky útočit na vítězný hattrick.