Rubriky:

Lyže a snowboard

Vonnová se v Zauchensee nedočkala tréninku sjezdu ani v pátek

13. ledna 2017 11:57 - Altenmarkt-Zauchensee
(Aktualizováno: 13. ledna 2017 13:09)

Husté sněžení nedovolilo lyžařkám v Zauchensee absolvovat ani druhý trénink sjezdu Světového poháru. Sobotní závod, v němž se měla po dlouhé zdravotní pauze poprvé představit americká hvězda Lindsey Vonnová, se ale bez jediné zkušební jízdy nemůže uskutečnit, organizátoři proto nyní zvažují úpravu programu.

 

Dominic Ebenbichler, Reuters

Uspořádání sjezdu je pro ně jasnou prioritou, nový termín tréninku proto stanovili na sobotní ráno na 9:15. Start závodu poté naplánovali na 11:15. Předpověď počasí ale není příznivá a sněžení by mělo v Zauchensee pokračovat celou noc.

Páteční začátek tréninku pořadatelé od rána tři hodiny odkládali, než se rozhodli čekání na lepší podmínky vzdát. Pokud by se sjezd neuskutečnil ani v sobotu, jsou pořadatelé odhodláni ho přeložit na neděli a zrušit plánovanou kombinaci super-G a slalomu.

FIS navíc zvažuje i další možnosti. V úvahu připadá výměna s organizátory příštího dílu SP v Garmisch-Partenkirchenu. V Rakousku by se nyní místo sjezdu odjel superobří slalom, německé zimní středisko by příští týden převzalo sjezd.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard