Rubriky:

Lyže a snowboard

Nečekaný úspěch! České sdruženářské duo vybojovalo cenné umístění

14. ledna 2017 14:10 - Val di Fiemme
(Aktualizováno: 14. ledna 2017 14:24)

Sdruženáři Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk vybojovali druhé místo ve sprintu dvojic Světového poháru ve Val di Fiemme. Za vítěznými Nory Espenem Andersenem a Jörgenem Graabakem zaostali v těsném finiši běžecké části o tři desetiny sekundy. Třetí Itálie ztratila devět desetin.

 

Ivana Roháčková

Dvořák se ve Světovém poháru dostal na stupně vítězů poprvé po více než dvou letech. Naposledy byl třetí v individuálním závodu v listopadu 2014 ve finské Ruce. Portyk dosáhl na premiérové medailové umístění.

Česká dvojice odstartovala do běžecké části ze čtvrtého místa po skoku se ztrátou 18 sekund na nejlepší Německo. Po úvodních dvou předávkách se v čele vytvořila šestičlenná skupina, z níž se v závěru odtrhla vedoucí čtveřice. Závěrečný sprint vyhrál Graabak těsně před Dvořákem a Italem Alessandrem Pittinem, čtvrté Finsko ztratilo necelé tři sekundy.

Poprvé po deseti závodech sezony poznal Světový pohár jiné než německé vítěze. Němci, kteří triumfovali v devíti individuálních soutěžích a v závodu družstev, nechali tentokrát své největší hvězdy Erica Frenzela, Johannese Rydzeka a Björna Kircheisena odpočívat a museli se spokojit s pátým a šestým místem.

Druhá česká dvojice Martin Zeman, Lukáš Daněk byla v běhu dostižena o kolo.

Závod SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie) - sprint dvojic:
1. Andersen, Graabak (Nor.) 35:02,4,
2. Portyk, Dvořák (ČR) -0,3,
3. Costa, Pittin (It.) -0,9,
4. Hirvonen, Herola (Fin.) -2,7,
5. Weber, Riessle -11,6,
6. Faisst, Lange (všichni Něm.) -33,9,
....
Daněk, Zeman (ČR) dostiženi o kolo.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.