Rubriky:

Lyže a snowboard

FIS znovu projedná žádost Vonnové, aby mohla závodit s muži

28. září 2017 10:54 - Ženeva

Mezinárodní lyžařská federace (FIS) znovu projedná žádost americké hvězdy Lindsey Vonnové, která by ve sjezdu chtěla závodit s muži. Podle předběžného návrhu by se společný závod v rámci Světového poháru mohl uskutečnit příští sezonu v kanadském Lake Louise, kde si Vonnová připsala 14 ze svých 39 vítězství ve sjezdu. Před pěti lety FIS obdobný návrh čtyřnásobné celkové vítězky seriálu zamítla.

 

Archiv Lindsey Vonnové, Facebook

"Bližší detaily návrhu nejsou známy, ale jde o s napětím očekávané téma, které rozděluje zástupce FIS," uvedla federace na svém webu. Návrh musí nejdřív projednat výkonný výbor, který zasedá příští týden.

"Všichni muži tvrdí, že je nejspíš neporazím. Budou to tvrdit dál spolu s tím, že by to pro náš sport bylo skvělé. Tak v čem je problém?" řekla Vonnová v dubnu.

Dvaatřicetiletá vítězka rekordních 77 závodů SP se letos vrátila k závodění po dlouhé pauze, neboť po zlomenině nohy a vleklých problémech s kolenem si loni na podzim zlomila pravou pažní kost a musela na operaci. Na únorovém mistrovství světa ve Svatém Mořici získala ve sjezdu bronz.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.