Rubriky:

Míčové sporty

Nevídaná řežba na basketbalu. Po bitce bylo vyloučeno třináct hráčů, zápas se nedohrál

3. července 2018 14:37 - Praha/Manila

To byla řežba! Takovou byste čekali spíše při vyhrocených hokejových zápasech nebo boxerských klání. Jenže byla vidět pod basketbalovými koši. V asijské části kvalifikace o postup na mistrovství světa mezi Austrálií a Filipínami došlo na pěsti. Ve třetí čtvrtině duelu se strhla na palubovce nevídaná bitka, která skončila vyloučením třinácti hráčů.

Video již není dostupné

sntv

Mela vypukla na začátku třetí čtvrttiny, kdy Austrálie vedla rozdílem 31 bodů 79:48. Incident začal Australan Daniel Kickert, který udeřil soupeře do krku. Pomsta Filipínců na sebe nenechala dlouho čekat a na viníka se vrhl prakticky celý tým. Do bitky se zapojili i někteří fanoušci. Australané své hráče z lavičky udrželi mimo potyčku.

Vyloučeno bylo třináct basketbalistů, celým incidentem se zabývá mezinárodní basketbalová federace FIBA. Utkání nakonec dohrávali jen tři reprezentanti Filipín, když se ale jeden z nich vyfauloval, musel být zápas pro nedostatek basketbalistů za stavu 89:53 pro Austrálii ukončen.

"Tohle opravdu není to, co bychom chtěli na basketbalu vidět. Tohle nemá s duchem naší hry nic společného. Kvůli tomu rozhodně basketbal neděláme," omlouval se po zápase fanouškům výkonný ředitel australského basketbalu. O dalším postihu obou celků bude rozhodnuto v následujících dnech.

pan, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.