Živě

Nečekané rozhodnutí! Stříbrná medailistka z mistrovství Evropy Kolocová končí kariéru

17. srpna 2018 13:11 - Praha
(Aktualizováno: 17. srpna 2018 13:26)

Beachvolejbalistka Kristýna Hoidarová Kolocová ukončila ve třiceti letech kariéru. Odchod ze scény oznámila stříbrná medailistka z mistrovství Evropy a pátá z olympijských her v Londýně 2012 na dnešní tiskové konferenci.

Sport.cz

"Je to o tom, že už nechci. Jiný důvod není. Prostě už toho bylo dost, bylo to fajn a už to stačilo," řekla chvějícím se hlasem Hoidarová Kolocová. "Není to jednoduché rozhodnutí a důvodů je nespočet. Kdyby byl jeden dva, možná by se dalo něco dělat, ale je to kombinace všeho možného, co se za poslední roky nakupilo."

Vicemistryní Evropy se Hoidarová Kolocová stala loni v lotyšské Jurmale v páru s Michalou Kvapilovou, s kterou hrála od roku 2016. Předtím sbírala úspěchy s Markétou Nausch Slukovou, s níž obsadila páté místo na londýnských hrách.

Původně plánovala, že dalším cílem bude olympiáda v Tokiu 2020, ale uplynulá sezona se jim s Kvapilovou příliš nevydařila. "Věřila jsem, že se letos posuneme herně, ale sezóna byla, jaká byla, a možná to odsunulo olympiádu dál, že byla vzdálenější," řekla a jako důvod konce jmenovala i náročné cestování a tréninkovou dřinu. "Představa další přípravy spíš děsí, než láká," uvedla Hoidarová Kolocová.

Čtyřnásobná mistryně republiky Hoidarová Kolocová se naposledy na písku představila začátkem srpna ve Vídni. Na Světovém okruhu slavila se Slukovou triumfy na akci kategorie Open v Praze a na Grand Slamu v Berlíně.

Očima Marka Pakosty, předsedy Českého volejbalového svazu
"V životě každého sportovce nastane moment, kdy se rozhodne ukončit sportovní kariéru. V tomto bodě se nachází nyní i Kristýna. Chtěl bych ocenit její skvělou sportovní kariéru. Výsledkově nám dělala radost a skvěle propagovala beachvolejbal více než 10 let. Navíc pomohla ukázat, jak veliký mediální a marketingový potenciál beachvolejbal může mít. V posledních dvou sezonách vytáhla do světové špičky Míšu Kvapilovou, se kterou získala stříbrné medaile na ME 2017. Kristýně držím palce v nové životní fázi a přeji jí aby se jí dařilo a užívala si nové výzvy."
rjm, ČTK, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.