Veselí prohrálo v Olomouci a přišlo o vedení v interlize

Házenkářky Veselí nad Moravou prohrály v Olomouci 25:31 a po čtvrtém kole přišly o vedení v interligové tabulce. Do čela se dostaly Michalovce, které v souboji mezi slovenským a českým mistrem porazily Baník Most 29:21. Remízou zahájil angažmá na lavičce Slavie nový kouč Jan Salač.

Ilustrační snímek.

Hráčky Veselí nezvládly na Hané roli favorita. Od začátku na Zoru ztrácely, v poločase už o šest gólů (12:18) a nejvíce se pak přiblížily na rozdíl dvou branek. Olomouc však znovu zabrala a potvrdila, že v domácím prostředí je mnohem silnější než venku.

Černí andělé z Mostu ztratili zápas v dalekých Michalovcích také už v první půli, kterou prohrály 8:14. A to i kvůli čtyřem neproměněným sedmičkám.

Slávistky, u nichž v minulém týdnu Salač nahradil makedonského kouče Rubina Kuzmanoského, remizovaly v Písku 21:21. Pražanky přitom v zápase ani jednou neprohrávaly a v obou poločasech vedly až o tři branky. V předposlední minutě rozhodla o dělbě bodů Novotná.

"Je to ztráta, bod je málo. Měli jsme střelbu hluboko pod 50 procent a s tím se nedá vyhrát. Třeba jsme neproměnili devět náskoků z křídla," uvedl kouč Salač pro klubový web.