Sérii basketbalistů Dallasu nezastavilo ani Sacramento

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu protáhli v pátečním utkání NBA svou vítěznou sérii na dvanáct zápasů. Tentokrát si na finalistech minulého ročníku ligy vylámalo zuby Sacramento, jež na palubovce Mavericks prohrálo 90:109.

Dallasu pomohl i návrat hvězdného Dirka Nowitzkého, jenž v minulém zápase odstoupil již v první čtvrtině kvůli rozostřenému vidění. Ačkoli německý hráč ubezpečoval novináře, že je v pořádku, podle agentury AP úplně v pohodě nebyl. Svědčil o tom také fakt, že minul osm ze svých úvodních devíti střel. Skončil nicméně s 18 body na kontě, které nasbíral za dvacet minut pobytu na palubovce.

"Jasně, ten kluk Nowitzki by měl na střelbě zapracovat," naoko pokáral svého kanonýra trenér Dallasu Avery Johnson. Nebyl nicméně spokojen s tím, že jeho tým pod vlivem velkého náskoku viditelně vypustil závěrečnou fázi zápasu.

Mírně ve stínu šňůry týmu z Dallasu kráčejí od vítězství k vítězství hráči Detroitu, kteří porazili doma 108:100 New York a vyhráli již poosmé za sebou. Do zápasu vstoupil v dresu Pistons s ohromnou chutí Chauncey Billups, kterého den předtím naštval jeho osobní výkon ve vítězném zápase s Miami.

"Včera jsem hrál hrozně, chtěl jsem to napravit," řekl Billups, jenž měl v pátek ze hry vynikající bilanci osmi proměněných střel z devíti. Třicetiletý rozehrávač zaznamenal 22 bodů, ale především 16 asistencí, z nichž profitoval i autor 31 bodů Tayshaun Prince.

Ridnour rozhodl i vítězství nad Indianou

Dva šoky v závěru připravil svým spoluhráčům rozehrávač Seattlu Luke Ridnour. Nejprve 19 sekund před konce čtvrté čtvrtiny neproměnil dva trestné hody, pak však zápas s Indianou rozhodl nesmírně náročnou střelou. Ridnour, jenž měl podle původního signálu v posledních sekundách nahrávat, se místo toho prosadil přes dva bránící hráče a stačil do vypršení času trefit vítězný koš na 105:103.

"Myslel jsem, že ho mám. Byl už skoro v záklonu, mou ruku měl skoro přilepenou v obličeji, a stejně to dal. Klobouk dolů, byla to parádní střela," vysekl poklonu soupeři bránící hráč Indiany Danny Granger.

Střelcem dne byl v pátečním programu kanonýr Milwaukee Michael Redd, ale ani jeho 37 bodů týmu Bucks na "prokleté" palubovce Phoenixu nepomohlo. Suns vyhráli 122:116 a porazili doma Milwaukee podevatenácté za sebou.

Výsledky pátečních zápasů NBA
Toronto - Boston 106:102, Washington - Charlotte 121:109, Atlanta - Cleveland 95:106, Detroit - New York 108:100, Seattle - Indiana 105:103, Minnesota - Denver 92:106, Dallas - Sacramento 109:90, Phoenix - Milwaukee 122:116, Portland - Orlando 89:91, New Orleans - Chicago 108:111.