Basketbalisté Phoenixu vyhráli podeváté za sebou

Už deváté vítězství po sobě vybojovali v NBA basketbalisté Phoenixu, kteří v pátek vyhráli na palubovce Bostonu 116:111. Hosté dokázali uspět den po divoké přestřelce v New Jersey, již rozhodlo až druhé prodloužení. K výhře dovedli Suns především Shawn Marion, který dal 29 bodů, a Steve Nash, autor 16 bodů a 14 asistencí.

"Jsem rád, že jsme to skončili v normálním čase," řekl s odkazem na předchozí vysilující bitvu Marion. Bostonu nepomohlo ani 36 bodů Paula Pierce a prohrál popáté za sebou.

Sedm zápasů čítá vítězná série Chicaga, které porazilo Toronto 93:90. V závěrečných sekundách se snažili trojkou vyrovnat Morris Peterson a T.J. Ford, ale oba neuspěli. Kanadský tým tak podlehl Chicagu počtrnácté za sebou.

Philadelphia bez svého kanonýra Allena Iversona, jenž po jedenácti letech požádal o výměnu do jiného klubu, prohrála 98:113 s Washingtonem. Sixers utrpěli šestou porážku po sobě. "Musíme na hřišti bojovat, ať se okolo děje, co se děje. Soustředím se na práci s těmi hráči, které mám v kabině, ať je to kdokoli," uvedl trenér Maurice Cheeks ke vzrušení kolem největší hvězdy mužstva.

Fanoušci v pátek neviděli v akci ani dalšího elitního střelce Kobeho Bryanta. Opora Los Angeles Lakers, kterou trápí zraněný kotník, se dvacet minut před začátkem utkání s Atlantou vzdala naděje na start v zápase. Bryantovi spoluhráči však utkání zvládli a vyhráli 106:95. "Máme na lavičce spoustu zkušených hráčů a ukázali jsme, co v nás je," řekl Maurice Evans, jenž zaskočil na Bryantově postu a 22 body si vytvořil osobní rekord. Nejlepší střelecký výkon v kariéře podal i Luke Walton, který dal 25 bodů.

Sloan se nedočkal 1000. vítězství

Hráči Minnesoty se nenechali rozptýlit spekulacemi, že by Iverson po rozchodu s Philadelphií mohl zamířit do jejich klubu, a zvítězili 110:103 nad nejlepším týmem NBA Utahem. Jeho trenér Jerry Sloan se tak nedočkal 1000. vítězství v soutěži, kterým se mohou pochlubit jen čtyři kouči. "Možná bych měl hodně rychle skončit," žertoval Sloan po zápase. Tahounem Minnesoty byl Kevin Garnett, jenž dal 31 bodů a doskočil 14 míčů.

O vedoucí postavení se s Utahem dělí San Antonio, které deklasovalo Los Angeles Clippers 111:82. Tony Parker sice v prvním poločase nedal ani bod, ale patnácti asistencemi v zápase si vylepšil osobní rekord. Ve střelbě excelovala další opora Spurs Manu Ginobili, jenž stihl dát 22 bodů za necelých 20 minut.

Šampióni z Miami podlehli 107:123 v Denveru, který se dokázal vyrovnat i se zraněním několika hráčů. Domácí slavili úspěch díky úderné dvojici J.R. Smith, Carmelo Anthony, která se postarala dohromady o 69 bodů. Smith si utvořil 37 bodů osobní maximum a sedmi trojkami v první půli stanovil nový rekord klubu.

Výsledky:
Charlotte - Houston 62:92, Orlando - Detroit 83:87, Indiana - Portland 108:95, Boston - Phoenix 111:116, Philadelphia - Washington 98:113, Seattle - New Orleans/Oklahoma City 94:74, Minnesota - Utah 110:103, Chicago - Toronto 93:90, Milwaukee - Memphis 100:94, Denver - Miami 123:107, LA Lakers - Atlanta 106:95, San Antonio - LA Clippers 111:82.