Míčové sporty

AEK Atény - Nymburk 80:76

Nymburk po vyrovnané bitvě těsně prohrál s obhájcem titulu, také Opava znovu padla

19. prosince 2018 20:29 - Atény/Opava

Basketbalisté Nymburku v 9. kole Ligy mistrů prohráli na palubovce obhájce titulu AEK Atény po velkém boji 76:80, když osm vteřin před koncem nevyužili šanci jít do vedení. I podruhé v sezoně tak s lídrem skupiny svedli vyrovnanou bitvu s hořkým koncem a zůstávají poslední ve skupině C se ztrátou jediné výhry na pátou a šestou příčku. Také basketbalisté Opavy přišli o šanci na druhé vítězství ve skupině Ligy mistrů a doma podlehli Fribourgu 76:77. Připsali si osmou porážku za sebou a ztrácí už tři výhry na šestou příčku znamenají postup do FIBA Europe Cupu.

Roman Vondrouš, ČTK

Nymburk oproti předchozím zápasům zlepšil obranu a udržel soupeře na 29 bodech v poločase. Problémy hostům dělali v první půli jen Jonas Mačiulis a také bývalý hráč Nymburku Howard Sant-Roos.

Ani jednomu z týmů se dlouho nedařilo odskočit na více než šest bodů. Ve druhé půli ale začaly Atény hrát více přes své pivoty a měly mírně navrch. Nymburk se však kolektivním výkonem držel na dostřel až do úplného závěru a nakonec mohl slavit vítězství. Jenže osm vteřin před koncem minul Bracey Wright volnou trojku na vítězství. Atény už pak výhru uhlídaly.

Zleva Radim Klečka z Opavy a Chad Timberlake z Fribourgu.

Jaroslav Ožana

Opava opět nastoupila ve výrazně oslabené sestavě, scházeli klíčový rozehrávač Jakub Šiřina i jeho náhradník Radovan Kouřil. V úvodu se tak domácí hledali a švýcarský celek šel do vedení až o 14 bodů.

Pak se ale rozstřílel Radim Klečka, s 25 body nejlepší střelec zápasu, a vrátil Slezany do hry. V závěru třetí části šla Opava do vedení a šňůrou 12:2 si vybudovala osmibodové vedení.

Jenže Fribourg odpověděl podobně a minutu a půl před koncem vedl o sedm bodů. Opavané se nevzdávali a málem zápas zlomili na svou stranu. Dvě trojky dal Jan Švandrlík a v závěru měl Klečka dvě šance na vítěznou střelu, ale ani jednu neproměnil.

Utkání 9. kola skupiny C basketbalové Ligy mistrů:
AEK Atény - Nymburk 80:76 (20:19, 9:13, 24:19)
Nejvíce bodů: Hunter a Šakota po 18, Mačiulis 15, Sant-Roos 12 - Cosey 13, Benda 12, Peterka, Bohačík, Hruban po 10. Fauly: 13:27. Trestné hody: 33/30 - 9/7. Trojky: 6:11. Doskoky: 44:40.
Utkání 9. kola skupiny B basketbalové Ligy mistrů:
Opava - Fribourg 76:77 (22:30, 44:47, 62:59)
Nejvíce bodů: Klečka 25, Švandrlík 15, Gniadek 10 - Williamson a Mladjan po 15, Touré 14, Robertson 12. Fauly: 26:21. Trestné hody: 20/14 - 28/14. Trojky: 10:3. Doskoky: 37:52.