Nymburk se trápil, ale i ve Svitavách udržel neporazitelnost

Basketbalisté Nymburku i v 18. kole NBL udrželi neporazitelnost, ale na výhru 68:64 ve Svitavách se obhájce titulu hodně nadřel. Ještě ve třetí čtvrtině prohrával o 11 bodů. O překvapení se postaralo Brno, které doma vyhrálo 67:59 nad druhým účastníkem Ligy mistrů Opavou.

Ilustrační foto.

Svitavy se po dnešku dělí v tabulce o druhé místo s Děčínem a věřily si, že by mohly konečně připravit Nymburk o neporazitelnost. A skutečně k tomu neměly daleko.

Nymburk se po úterním utkání Ligy mistrů pomalu rozehrával a měl potíže v útoku. Svitavy se tak v úvodu třetí části dostaly do vedení o 11 bodů. Jenže hosté potvrdili své zkušenosti, zabrali v obraně a šňůrou 20:2 získali zápas pod kontrolu. Marek Welsch se sice ještě pěti body v poslední minutě pokusil o zvrat, ale Nymburk už výhru uhájil.

Svitavy tak může těšit alespoň to, že odehrály s Nymburkem nejvyrovnanější utkání v sezoně a udržely ho na nejméně daných bodech od prosince 2014.

Také Opava hrála v úterý v Benátkách a únava se na ní projevila v Brně, kde od druhé čtvrtiny prohrávala a už se nedotáhla. Trápila se zejména při střelbě trojek, když proměnila jen pět z 26 pokusů. Brno táhl Deremy Geiger 16 body a 14 doskoky.