McGrady přivedl basketbalisty Houstonu k výhře v Chicagu

NEW YORK

Tracy McGrady přivedl v pondělním utkání basketbalové NBA 31 body Houston k vítězství 84:77 v Chicagu. Ostrostřelec Rockets měl hlavní zásluhu na otočení výsledku v druhém poločase, v poslední čtvrtině nastřílel 15 bodů a 79 sekund před koncem zlomil i nerozhodný stav 77:77, od kterého už domácí nedokázali skórovat.

McGrady pošesté za sebou nastřílel alespoň třicet bodů, přitom v prvním poločase takřka nemohl trefit koš a do druhého nastupoval s šesti body na kontě. "Byl jsem unavený, nemohl setřást obránce. Ale věděl jsem, že to mohu překonat," řekl McGrady.

Další skvělou práci za zraněného Jao Minga odvedl čtyřicetiletý pivot Dikembe Mutombo, který doskočil 16 míčů, byť k tomu přidal jen dva vstřelené body. Bez čínského dlouhána, který se zotavuje po zlomenině nohy, vyhráli Rockets šest z osmi zápasů.

V duelu oslabených týmů Denver porazil 104:92 Milwaukee. Zatímco domácí od rvačky v New Yorku stále postrádají distancované úderné duo Carmelo Anthony, J.R. Smith, hosté nastoupili bez špílmachra Michaela Redda, Charlieho Villanuevy a během zápasu přišli i o Mo Williamse. V Reddovi, který si v pátek poranil koleno, ztratili Bucks svého nejlepšího střelce, pátého v celé NBA. Budou jej navíc postrádat až šest týdnů.

K ukončení série pěti porážek dotáhl Denver rozehrávač Earl Boykins 26 body, Allen Iverson i se zraněným palcem na noze přidal 23. Hvězdou zápasu byl ale Marcus Camby, který se zaskvěl bilancí 19 bodů, 15 doskoků a sedm zblokovaných střel.

V Oklahomě se po třech týdnech vrátil na palubovku rozehrávač Los Angeles Clippers Sam Cassel a hned přispěl 31 body k výhře 100:90 nad domácím New Orleansem. Zatímco kalifornskému týmu se vyprazdňuje marodka, Hornets museli nastoupit bez zraněného tria hráčů základní sestavy Chrise Paula, Predraga Stojakoviče a Davida Westa.

Výsledky pondělních zápasů NBA
New Orleans - LA Clippers 90:100, Denver - Milwaukee 104:92, Chicago - Houston 77:84.