Živě

Čtvrtfinále volejbalistek začalo bez překvapení

16. března 2019 16:59 - Praha

Čtvrtfinálové série extraligy volejbalistek začaly výhrami domácích týmů. První bod z potřebných tří k postupu získal největší favorit Olomouc, obhájce titulu Prostějov, Olymp po premiérové výhře v sezoně nad brněnskými Šelmami a také Liberec. Play off bude pokračovat ve středu v halách dnešních hostů.

 

Archiv ČVS

Olomouc, jež touží po deseti letech sesadit z domácího trůnu Prostějov, smetla Ostravu. Dva sety jí nadělila s dvanácti body, v prostředním Ostrava uhrála jen 14.

"Absolutně jsme nezachytili začátky setů. Velmi dobře proti nám zahrála Orvošová, kterou jsme špatně bránili. Musíme přidat na agresivitě," uvedl kouč hostů Zdeněk Pommer. Reprezentační univerzálka Gabriela Orvošová dnes Olomouci pomohla 18 body.

Liberec bez problémů přehrál Královo Pole, tlak si získal lepším servisem a také lépe bránil. Prostějov přehrál hanáckého rivala Přerov 3:1 a stejným výsledkem Olymp zdolal VK Brno. Pražankám se to povedlo poprvé v sezoně. Šelmám nepomohlo ani 27 bodů smečařky Simony Janečkové, nejvíce bodující hráčky extraligy.

"Důležité bylo, že jsme do zápasu dobře vletěly v prvních dvou setech. Potom jsme trochu zaváhaly, nedařilo se nám dobře bránit a servírovat. Podařilo se nám ale urvat koncovku čtvrtého setu," řekla kapitánka Olympu Pavlína Šimáňová.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy žen - 1. zápasy:
Prostějov - Přerov 3:1 (20, 23, -17, 12)
Olomouc - Ostrava 3:0 (12, 14, 12)
Olymp Praha - VK Brno 3:1 (17, 22, -23, 22)
Liberec - KP Brno 3:0 (16, 18, 19)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.