Olomouckým volejbalistkám chybí do finále poslední výhra

8. dubna 2019 06:41 - Praha/Prostějov

Olomoucké volejbalistky podruhé zdolaly pražský Olymp hladce 3:0 a k postupu do finále extraligy už potřebují jen jedno vítězství. Naopak druhá série mezi Prostějovem a Libercem je po domácí výhře obhájkyň titulu 3:1 vyrovnaná.

 

VK UP Olomouc

Olomouc v hale Olympu výtečně bránila, nasbírala 12 bodových bloků proti pouhým třem domácím. Pražanky podobně jako v předchozím zápase nejvíce potrápily suveréna dlouhodobé části extraligy v úvodním setu (20:25), pak už olomoucká převaha narůstala.

Trenér vítězného celku Jiří Teplý uznal, že v první sadě se jeho svěřenkyně potýkaly s nervozitou. "V polovině setu jsme měli výpadek - pohodově jsme vedli, trochu jsme polevili a soupeř se chytil, ale koncovku jsme zvládli. Od druhého setu se již holky uklidnily a z naší strany to byl standardní, dobrý výkon," řekl Teplý.

Kouč Olympu Stanislav Mitáč se domníval, že jeho tým vyčerpala čtvrtfinálová série s VK Brno. "Z hráček spadlo napětí a nebyli jsme schopni podat soustředěný výkon po celé utkání. Pravdou je, že jsme hráli s velkým favoritem, s velmi dobře hrajícím týmem," konstatoval.

To v Prostějově bylo utkání dlouho nepoměrně vyrovnanější, první i druhá sada skončily nejtěsnějším možným rozdílem. Poté ale domácí volejbalistky zabraly, třetí set proměnily v jednoznačnou záležitost (25:11) a ani čtvrté dějství si už nenechaly vzít.

"Především jsme však dokázali celkově útočit mnohem lépe než ve většině zápasů letošní sezony. Tím se povedlo překonávat kvalitní libereckou defenzivu a soupeře zlomit," řekl trenér Prostějova Lubomír Petráš.

Podle trenéra hostujícího týmu zápas poznamenala už koncovka prvního setu, kterou jeho svěřenkyně vlastními chybami ztratily. "Asi nervozitou z venkovního prostředí jsme postupně chybovali víc a víc, těch zaváhání bylo z naší strany celkově neuvěřitelné množství. Taky jsme doplatili na špatnou obranu sítě, udělat čtyři bodové bloky za čtyři sety je strašně málo," konstatoval.

Ze souboje nejvíce bodujících hráček vyšla lépe liberecká Nikola Pištěláková, která se postarala o 26 bodů. Domácí opora Petra Kojdová uhrála o tři méně, Helena Horká o čtyři. Třetí semifinálové zápasy se hrají v úterý v Olomouci a v Liberci.

Semifinále play off volejbalové extraligy žen - 2. zápasy:
Olymp Praha - Olomouc 0:3 (-20, -17, -15)
Nejvíce bodů: Komárková 9, Kalhousová 8 - Orvošová 15, Kossányiová 14, Trnková 11. Stav série: 0:2.
Prostějov - Liberec 3:1 (26, -23, 11, 19)
Nejvíce bodů: P. Kojdová 23, Horká 22, Toufarová 14 - Pištěláková 26, Mikšíková 12, Candráková 10. Stav série: 1:1.
O 7. místo - 2. zápas:
Ostrava - KP Brno 3:0 (14, 22, 20)
Nejvíce bodů: Faltínová 15, Nečasová 10, Zemanová 8 - Kopáčová 11, Skibaová 9, Vyklická 8.
Baráž - 1. zápas:
Šternberk - Dobřichovice 3:0 (17, 18, 10).
2. zápas:
Šternberk - Dobřichovice 3:0 (16, 14, 18), stav série 2:0.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.