Živě

Memphis i Cleveland jsou po neúspěšné sezoně NBA bez trenéra

12. dubna 2019 09:07 - Praha

Den po skončení základní části NBA se ocitly bez trenérů také neúspěšné týmy Memphisu a Clevelandu. Vedení Grizzlies propustilo J.B. Bickerstaffa, který ve druhé sezoně za sebou nedokázal mužstvo dovést do play off, Larry Drew se dohodl s Cavaliers na odchodu poté, co tým bez hvězdného LeBrona Jamese patřil k nejslabším celkům celé soutěže. Už před nimi přišel o místo na lavičce Sacramenta Dave Joerger.

 

Brandon Dill, ČTK/AP

V rámci změn ve vedení Grizzlies byl také dosavadní generální manažer Chris Wallace sesazen do role skauta. Změny oznámil majitel klubu Robert Pera jen pár hodin poté, co Bickerstaff a Wallace mluvili s novináři a generální manažer ujišťoval, že si trenér funkci udrží.

Memphis měl sice v úvodu sezony výrazně pozitivní bilanci 12 výher a 5 proher, pak se ale týmu přestalo dařit a v tabulce Západní konference obsadil dvanácté místo daleko za postupem do vyřazovací části.

Čtyřicetiletý Bickerstaff vedl Grizzlies od listopadu 2017, kdy byl jmenován dočasným koučem po odvolání Davida Fizdalea. Loni v květnu pak byl v roli hlavního trenéra potvrzen.

Na špatný vstup do ligy doplatil i Lue

Jednašedesátiletý Drew se na pozici hlavního kouče Clevelandu posunul v říjnu po úvodních šesti porážkách v sezoně. Na špatný vstup do ligy tehdy doplatil vyhazovem Tyronn Lue, jemuž dělal asistenta.

Jeho původně dočasné působení se brzy změnilo na permanentní, ale mužstvo finalistů z předchozích čtyř sezon po odchodu Jamese do Los Angeles Lakers výsledkově dál spíše paběrkovalo.

Drew, který dříve trénoval také Atlantu a Milwaukee a s Cavaliers slavil jako asistent titul v roce 2016, s ním zažil jen 19 vítězství. Horší bilanci měli pouze New York Knicks (17).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.