Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Zlaté házenkářky Mostu převezme po Dávidovi Tancoš

19. května 2019 12:53 - Most

Házenkářské mistryně z Mostu povede nový kouč. Slovenského trenéra Petera Dávida, který s Baníkem získal čtyři české tituly, vystřídá bývalý reprezentant Jiří Tancoš. Dávid vedl Černé anděly tři a půl roku a v sobotu po vítězství nad Slavií s nimi oslavil celkově sedmou ligovou trofej v řadě.

 

Facebook

V listopadu 2015 Dávid na lavičce nejlepšího českého klubu vystřídal krajana Ľuboše Hudáka. S mosteckými hráčkami se rozloučil v sobotu dalším zlatem. "Odcházím na vrcholu. Akceptuji, že je to potřeba po čase obměnit, přijal jsem to, jak to je. Rozcházíme se v dobrém, to často nebývá. Bez problému se od sebe oddělíme," řekl Dávid iDnes.cz.

Vedle čtyř českých titulů s Baníkem vyhrál jednou interligu a třikrát Český pohár. "Nedohodli jsme se na dalším působení. Přichází Jirka Tancoš, mostecký odchovanec, můj bývalý spoluhráč, reprezentant, který prošel spoustu štací," doplnil šéf klubu Rudolf Jung.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.