Živě

Zlaté házenkářky Mostu převezme po Dávidovi Tancoš

19. května 2019 12:53 - Most

Házenkářské mistryně z Mostu povede nový kouč. Slovenského trenéra Petera Dávida, který s Baníkem získal čtyři české tituly, vystřídá bývalý reprezentant Jiří Tancoš. Dávid vedl Černé anděly tři a půl roku a v sobotu po vítězství nad Slavií s nimi oslavil celkově sedmou ligovou trofej v řadě.

 

Facebook

V listopadu 2015 Dávid na lavičce nejlepšího českého klubu vystřídal krajana Ľuboše Hudáka. S mosteckými hráčkami se rozloučil v sobotu dalším zlatem. "Odcházím na vrcholu. Akceptuji, že je to potřeba po čase obměnit, přijal jsem to, jak to je. Rozcházíme se v dobrém, to často nebývá. Bez problému se od sebe oddělíme," řekl Dávid iDnes.cz.

Vedle čtyř českých titulů s Baníkem vyhrál jednou interligu a třikrát Český pohár. "Nedohodli jsme se na dalším působení. Přichází Jirka Tancoš, mostecký odchovanec, můj bývalý spoluhráč, reprezentant, který prošel spoustu štací," doplnil šéf klubu Rudolf Jung.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.