Živě

Basketbalový veterán Pippen by mohl zamířit do Lakers

5. března 2007 12:03 - PHOENIX

Slavný basketbalista Scottie Pippen by při svém zamýšleném návratu do NBA mohl zakotvit v Los Angeles Lakers. Sešel by se tak znovu s trenérem Philem Jacksonem, s nímž získal šest titulů v dobách největší slávy Chicaga Bulls.

 

(AP Photo/Kevork Djansezian)

"Mluvili jsme spolu, ale byl to jen předběžný rozhovor o tom, jak se má a jak se cítí," řekl Jackson novinářům před nedělním zápasem Lakers ve Phoenixu. Pippen ukončil kariéru před dvěma a půl lety, ale během únorového Utkání hvězd se nechal slyšet, že plánuje v 41 letech návrat. Žene ho sen vyhrát posedmé ligu.

Lakers letos nepatří mezi adepty na titul, momentálně jsou v pořadí silnější Západní konference šestí. Podle Jacksona ale zkušený křídelní hráč, proslulý obranář a dvojnásobný olympijský vítěz má zájem do Los Angeles přijít.

Dveře mu mohou otevřít i zranění Lamara Odoma a Luka Waltona, kterým hrozí delší pauza. Dnes je čeká vyšetření u specialisty, Odoma s ramenem a Waltona s kotníkem. "Uvidíme, jak se situace s oběma vyvine," dodal kouč Jackson.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.