Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalový veterán Pippen by mohl zamířit do Lakers

5. března 2007 12:03 - PHOENIX

Slavný basketbalista Scottie Pippen by při svém zamýšleném návratu do NBA mohl zakotvit v Los Angeles Lakers. Sešel by se tak znovu s trenérem Philem Jacksonem, s nímž získal šest titulů v dobách největší slávy Chicaga Bulls.

 

(AP Photo/Kevork Djansezian)

"Mluvili jsme spolu, ale byl to jen předběžný rozhovor o tom, jak se má a jak se cítí," řekl Jackson novinářům před nedělním zápasem Lakers ve Phoenixu. Pippen ukončil kariéru před dvěma a půl lety, ale během únorového Utkání hvězd se nechal slyšet, že plánuje v 41 letech návrat. Žene ho sen vyhrát posedmé ligu.

Lakers letos nepatří mezi adepty na titul, momentálně jsou v pořadí silnější Západní konference šestí. Podle Jacksona ale zkušený křídelní hráč, proslulý obranář a dvojnásobný olympijský vítěz má zájem do Los Angeles přijít.

Dveře mu mohou otevřít i zranění Lamara Odoma a Luka Waltona, kterým hrozí delší pauza. Dnes je čeká vyšetření u specialisty, Odoma s ramenem a Waltona s kotníkem. "Uvidíme, jak se situace s oběma vyvine," dodal kouč Jackson.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.