Welsch s Vítečkovou jsou znovu nejlepšími basketbalisty roku

25. března 2007 19:32 - PRAHA

Jiří Welsch ze španělské Málagy společně s hráčkou mistrovského Gambrinusu Sika Brno Evou Vítečkovou obhájili vítězství v anketě o nejlepší české basketbalisty roku. Welsch zvítězil už pošesté za sebou a stejně jako loni skončil druhý jeho reprezentační spoluhráč Luboš Bartoň z Badalony, který na Welsche ztratil pouze čtyři body. Třetí místo obsadil Petr Benda z A Plus Brno.

 

MTI/Ferenc Kalmandy

Mezi ženami byla znovu hned za Vítečkovou, která anketu vyhrála podruhé v kariéře, její spoluhráčka Hana Machová, na pomyslném bronzovém stupínku stanula Michaela Pavlíčková z USK Praha. Výsledky byly zveřejněny dnes v pražském hotelu Intercontinental, v anketě hlasovali trenéři reprezentací a ligových celků, členové výboru basketbalové federace, odborníci a sportovní novináři.

V doprovodné anketě Divácká hvězda zvítězil mezi muži liberecký Lukáš Kraus před slovenskou akvizicí ve službách Nymburka Radoslavem Rančíkem a americkou hvězdou Rahsaanem Edwardem Amesem, který obléká pardubický dres. Nadvládu mezi ženami potvrdila dalším vítězstvím Vítečková, která opět předstihla druhou Machovou a třetí Markétu Mokrošovou z USK ZVVZ Praha.

Anketu Talent roku vyhrála sedmnáctiletá rozehrávačka Kateřina Elhotová z USK ZVVZ Praha, nejlepším vozíčkářem byl zvolen Rostislav Pohlmann. Do síně slávy byly uvedeny úspěšné reprezentantky ze slavné generace šedesátých let.

Basketbalista roku 2006: 1. Welsch (Unicaja Málaga/Šp.) 65 bodů, 2. Bartoň (Joventut Badalona/Šp.) 61, 3. Benda (A Plus OHL ŽS Brno) 33, 4. Sokolovský (ČEZ Basketball Nymburk) 9, 5. Starosta (Zaragoza/Šp.) 4.
Basketbalistka roku: 1. Vítečková 63, 2. Machová (obě Gambrinus Sika Brno) 35, 3. Pavlíčková (USK ZVVZ Praha) 14, 4. Večeřová (Gambrinus Sika Brno) 9, 5. Mokrošová (USK ZVVZ Praha) 8.
Talent roku: Elhotová (USK Praha).
Nejlepší vozíčkář: Rostislav Pohlmann.
Divácká hvězda - muži: 1. Kraus (Kondoři Liberec) 301 hlasů, 2. Rančík (ČEZ Basketball Nymburk) 187, 3. Ames (Pardubice) 184.
Divácká hvězda - ženy: 1. Vítečková 221, 2. Machová (obě Gambrinus Sika Brno) 122, 3. Mokrošová (USK ZVVZ Praha) 91.
Síň slávy: Milena Jindrová, Helena Jošková-Malotová, Věra Koťátková-Štecherová, Olga Mikulášková-Přidalová, Marie Soukopová-Záhoříková, Marota Melicharová-Kreuzová, Alena Spejchalová.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: