Živě

Česko - Chorvatsko 79:59 Basketbalistky zakončily přípravu na ME vítězně

21. června 2019 17:50 - Piešťany

České basketbalistky zakončily přípravu na mistrovství Evropy, které pro ně odstartuje za necelý týden v Rize, jasným vítězstvím. Výběr trenéra Štefana Svitka dnes v Piešťanech otočil zápas s Chorvatskem a vyhrál 79:59.

 

Michaela Říhová, ČTK

Basketbalistkám se vstup do utkání nepovedl a rychle prohrávaly 7:15. Ještě v první čtvrtině sice dokázaly srovnat, ale Chorvatky si vzaly vedení zpět a o poločase především díky přesné střelbě z dálky vedly o šest bodů. Po pauze se však české hráčky sérií 11:2 ujaly poprvé vedení a především díky 21 bodům Kateřiny Elhotové dovedly zápas k vítězství.

Český tým tak v Piešťanech navázal na čtvrteční výhru nad Slovenskem a přípravu zakončil s bilancí šesti vítězství a tří porážek. "Mám velkou radost, že tahle poslední prověrka dopadla vítězně a těšíme se na první zápas mistrovství Evropy," uvedla v tiskové zprávě Elhotová.

"Druhý poločas vypadal z naší strany úplně jinak. Dokázaly jsme se lépe vyrovnat s jejich hrou jedna na jednu a řešením jejich clon. Přebraly jsme si to a ony neměly otevřené střely za tři body, kterými nás zabíjely v prvním poločase," řekla. "Po přestávce se nám začalo i dařit střelecky, takže z toho vznikl dvacetibodový náskok, který jsme si udržely až do konce," prohlásila Elhotová.

Do šampionátu, kde si nejlepší šestice zajistí místo na olympijských hrách, český tým vstoupí příští týden ve čtvrtek zápasem proti vicemistryním z Francie a poté ho čeká Švédsko a Černá Hora. Do čtvrtfinále postoupí přímo pouze vítěz základní skupiny, týmy na druhém a třetím místě čeká osmifinále.

Přípravný zápas basketbalistek v Piešťanech:
Česko - Chorvatsko 79:59 (15:15, 33:39, 56:49)
Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 21, Hejdová 12, Karolína Elhotová 10 - Cvitkovičová 16, Bosiljová 15, Mašičová 11. Fauly: 18:18. Trestné hody: 20/14 - 14/12. Trojky: 7:7. Doskoky: 47:38.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.