Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Hermannová, Nausch Sluková - Nagataová, Suzukiová 2:0 Hermannová a Sluková postoupily v Espinhu z druhého místa

18. července 2019 10:39 - Espinho/Praha
(Aktualizováno: 18. července 2019 20:56)

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková obsadily na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Espinhu druhé místo ve skupině a postoupily do play off. Po hladké výhře 21:14 a 21:9 nad japonskou dvojici Jui Nagataová, Jukako Suziková večer druhý nasazený pár podlehl Španělkám Lilianě a Else 19:21, 18:21. Vítězky si zajistily přímý postup do druhého kola vyřazovací části, Češky musejí začít v prvním.

 

Jiří Tomaškovič

U portugalského moře se české hráčky musely adaptovat na hlubší písek a vítr oproti předchozím zápasům ve švýcarských horách v Gstaadu. Tam startovaly po nucené pauze kvůli zlomenému palci na noze Slukové a do čtvrtfinále se nedostaly.

Mužský turnaj v Espinhu zahájí Ondřej Perušič a David Schweiner, kteří skončili v Gstaadu pátí, až v pátek. Robert Kufa s nováčkem ve Světovém okruhu Martinem Melmukou neuspěli v prvním kvalifikačním kole.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Espinhu (Portugalsko):
Ženy:
Skupina B:
Hermannová, Nausch Sluková (2-ČR) - Nagataová, Suzukiová (31-Jap.) 2:0 (14, 9)
Liliana, Elsa (15-Šp.) - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 (19, 18)
Muži - kvalifikace
1. kolo: Denysenko, Jemeljančyk (Ukr.) - R. Kufa, Melmuka (ČR) 2:0 (14, 15)
Český pár postoupil z druhého místa do 1. kola play off.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.