Rubriky:

Míčové sporty

Perušič, Schweiner- Kantor, Losiak 2:1 Beachvolejbalisté Perušič a Schweiner vyhráli na ME skupinu

8. srpna 2019 10:00 - Praha
(Aktualizováno: 8. srpna 2019 16:08)

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem vyhráli na mistrovství Evropy v Moskvě všechny tři zápasy v základní skupině a z prvního místa postoupili přímo do osmifinále. Desátý nasazený pár i v závěrečném utkání rozhodl o výhře až ve třetím setu, Poláky Piotra Kantora s Bartoszem Losiakem v něm porazil 16:14.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Do vyřazovací části šampionátu prošly rovněž Martina Bonnerová s Martinou Maixnerovou i úřadující mistryně republiky Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou. Českým hráčkám stačilo v jejich skupinách jedno vítězství, díky němuž obsadily shodně třetí místo a play off začnou v prvním kole.

Bonnerová s Maixnerovou na závěr skupiny C podlehly domácí dvojici Maria Bočarovová, Maria Voroninová 1:2 na sety. Kvapilová s Kubíčkovou se ve skupině F zachránily v posledním utkání díky obratu proti domácí dvojici Darja Rudychová, Ksenija Dabižová. První set hladce prohrály 13:21, ale pak po výsledku 21:17 a 15:10 rozhodly přímý souboj o zbylé postupové místo pro sebe.

Nejlepší český pár Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková na ME nestartuje kvůli oteklému kolenu Slukové.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Moskvě:
Muži:
Skupina G:
Perušič, Schweiner (10-ČR) - Kantor, Losiak (7-Pol.) 2:1 (19, -19, 14).
Ženy:
Skupina C:
Bočarovová, Voroninová (19-Rus.) - Bonnerová, Maixnerová (30-ČR) 2:1 (13, -18, 12).
Skupina F:
Kvapilová, Kubíčková (27-ČR) - Rudychová, Dabižová (22-Rus.) 2:1 (-13, 17, 10).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.