Jícha s házenkáři Kielu nezískal titul na klubovém MS

Dammán

Filipu Jíchovi v roli nového hlavního trenéra házenkářů Kielu těsně unikla i druhá trofej. Na turnaji Super Globe v Saúdské Arábii, neoficiálním mistrovství světa klubů, jeho svěřenci prohráli finále s Barcelonou 32:34. Katalánský celek ovládl prestižní soutěž popáté, z toho potřetí za sebou.

Filip Jícha v akci.

Kiel vyhrál klubové MS v roce 2011 a tehdy u toho byl Jícha jako hráč a zároveň úřadující držitel ocenění pro nejlepšího házenkáře světa. Nyní v roli kouče v minulém týdnu už musel strávit porážku po sedmimetrovém rozstřelu o německý Superpohár s Flensburgem.

V Dammánu Kiel prohrál až ve finále. Po čtvrtečním vyřazení úřadujícího vítěze Ligy mistrů Vardardu Skopje dnes vedl nad Barcelonou v poločase 17:15, ale náskok neudržel. Reprezentant Pavel Horák v dresu THW ve finále neskóroval.

Vítězná Barcelona obdržela prémii 400 000 dolarů (zhruba 9,4 milionu korun), Jíchův klub Kiel 250 tisíc. K triumfu španělského celku ve finále nejvíce přispěl Chorvat Luka Cindrič, autor 11 gólů.