Rubriky:

Míčové sporty

Milé gesto basketbalové legendy. Zpustošeným Bahamám pošle pořádný balík

11. září 2019 10:19 - Praha

Hurikán Dorian minulý týden zpustošil Bahamy. Bez domova zůstaly desítky tisíc lidí, kteří naléhavě potřebují pomoc. Jejich osudy nenechaly chladným ani jednu z největších basketbalových legend Michaela Jordana. Šestinásobný vítěz NBA se rozhodl zdevastovanému státu poslat milion dolarů.

 

Twitter

„Jsem zničený z toho, když vidím, co hurikán Dorian způsobil na Bahamách, kde mám dům a často tam jezdím. Mé srdce je se všemi, kteří teď tak trpí. Neustále na ně myslím,“ uvedl v prohlášení Michael Jordan. „Bahamští lidé jsou silní. Snad jim můj dar alespoň trochu pomůže vzpamatovat se z této katastrofální bouře,“ dodal legendární basketbalista.

Šestinásobný vítěz NBA také uvedl, že dohlédne na to, aby jeho milion dolarů, který věnoval, (přes třiadvacet milionu korun) byl využit v těch nejvíce zasažených oblastech. Dále desetinásobný nejlepší střelec NBA prohlásil, že bude hledat další možnosti, jak by ještě mohl pomoci.

Velkou vlnu solidarity před dvěma roky u sportovců vyvolalo také zpustošení Portorika. Ten byl zasažen hurikánem Maria. Rodačka z tohoto ostrova a olympijská vítězka, tenistka Monica Puigová tehdy pro svou rodnou zemi založila sbírku. Do ní jí přispěli i její hvězdní kolegové.

Pětinásobná grandslamová vítězka Maria Šarapovová věnovala na obnovu země několikaměsíční zisky z prodeje bonbonů její značky Sugarpova a zúčastnila se několika charitativních akcí. Přidal se i bouřlivák Nick Kyrgios, který tehdy za každé eso, které trefil, dal padesát dolarů.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.