Plzeňští mistři zahájili extraligu házenkářů výhrou

Plzeň

Plzeňští házenkáři vykročili vítězně do nového ročníku extraligy, v němž obhajují titul. Po postupu v evropském Poháru EHF doma zdolali posílené Zubří 36:27. Hostům nepomohlo ani deset gólů Tomáše Řezníčka, levorukého navrátilce ze Švédska.

Plzeňští házenkáři vykročili vítězně do nového ročníku extraligy.

Západočeši v sobotu vybojovali postup do druhého kola Poháru EHF přes islandský tým Haukar a dnes zahájili cestu za domácí trofejí. Zubří vzbuzovalo po letním posílení kádru respekt a poločas drželo s favoritem krok (19:16). Po přestávce se hosté přiblížili na rozdíl jedné branky, ale víc Plzeňští nedovolili.

Postaral se o to zejména Jan Chmelík, jenž zasypal Zubří na začátku druhé půle šesti góly. "Měl jsem velkou motivaci, protože v minulém zápase evropského poháru jsem nenastoupil, takže jsem si chtěl zahrát a ukázat, že to umím," řekl České televizi nejlepší plzeňský střelec.

Domácí se s rolí favorita vypořádali bez problémů, přestože jim chyběli zraněný Jakub Tonar i spojka Michal Tonar, jenž si hledá zahraniční angažmá.