Rubriky:

Míčové sporty

Francie - Itálie 3:0

Francie šokovala na ME Itálii, po bitvě postupují do semifinále i Srbové

24. září 2019 23:21 - Praha

Francouzští volejbalisté suverénně prošli do semifinále mistrovství Evropy. Na domácí půdě v Nantes porazili ve čtvrtfinálovém utkání Itálii hladce 3:0 po setech 25:16, 27:25 a 25:14. V boji o finále v pátek v Paříži vyzvou obhájce bronzových medailí Srby, kteří vybojovali v Antverpách postup přes Ukrajinu v pěti setech.

 

Virginia Mayo, ČTK/AP

Francouzi získali před čtyřmi roky evropský titul, ale na minulém šampionátu skončili až devátí. Nyní míří svěřenci kouče Laurenta Tillieho za další medailí, když v dosavadních sedmi zápasech ztratili jediný set. Proti Itálii zářil Stéphen Boyer, který zaznamenal 25 bodů včetně devíti es.

Srbové v sobotu v osmifinále vyřadili hladce 3:0 české volejbalisty, ale proti Ukrajině se nadřeli o hodně víc. Postup mohli slavit až po více než dvou hodinách hry.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří úřadující mistři světa Poláci a Slovinci.

Mistrovství Evropy volejbalistů - čtvrtfinále:
Francie - Itálie 3:0 (16, 25, 14)
Srbsko - Ukrajina 3:2 (-21, 23, 22, -19, 9)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.