Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Klapalová s Petrovou neprošly do play off na grandslamu v Paříži

21. června 2007 12:48 - PAŘÍŽ

České beachvolejbalistky Hana Klapalová a Tereza Petrová nepostoupily do play off na grandslamu Světového okruhu v Paříži. Ve skupině po dnešní porážce s německou dvojicí Helke Claasenová, Antje Röderová nakonec obsadily až poslední, čtvrté místo kvůli nejhoršímu poměru setů.

 

Jiří Reichel

Klapalová s Petrovou měly po dvou zápasech šanci na postup, porážkou 0:2 na sety však o ni přišly. S Němkami a brazilskými sestrami Marií Clarou a Carol Salgadovými získaly stejně bodů, ale měly nejhorší skóre. Mezi nejlepší šestnáctku postoupily ze skupiny C Brazilky a čínské favoritky Ťia Tchien, Ťie Wang.

Česká dvojice se dělí o konečné 25. místo z 32 účastníků hlavní soutěže. Zpod Eiffelovy věže si odvezla 80 bodů do světového žebříčku, který bude za rok v červnu rozhodující pro postup na olympijské hry, a společnou prémii 3500 dolarů.

Výsledek - skupina C:

Claasenová, Röderová (19-Něm.) - Klapalová, Petrová (30-ČR) 2:0 (16, 17).

Konečné pořadí: 1. Ťia Tchien, Ťie Wang (3-Čína) 6 bodů (skóre 6:1), 2. Maria Clara, Carol (14-Braz.) 4 (4:5), 3. Claasenová, Röderová 4 (3:4), 4. Klapalová, Petrová 4 (2:5).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.