Míčové sporty

Nymburští basketbalisté vyhráli v lize 70. zápas v řadě

25. listopadu 2019 21:19 - Nymburk

Po špatném začátku basketbalisté Nymburka zvítězili nad Ostravou 95:81 a připsali si 70. ligovou výhru za sebou. V první čtvrtině prohrávali s předposledním týmem tabulky 11:20, ale nakonec potvrdili roli favorita i bez Jaromíra Bohačíka, kterého trápí zdravotní potíže. V sestavě českého mistra už chyběl Ivan Almeida, který na vlastní žádost v Nymburku skončil.

David Šváb, ČTK

Na domácích hráčích se v úvodu projevila únava z náročného programu a Ostrava toho využila. Nymburk pozvedli až hráči z lavičky Martin Kříž, Pavel Pumprla a Jakub Tůma, kteří společně s Petrem Šafarčíkem donutili hosty k chybám a ztrátu smazali.

Ve druhé čtvrtině Vojtěch Hruban nasázel 12 bodů v řadě a poslal Nymburk do vedení. Do druhého poločasu už kvůli nevolnosti nezasáhl a odjel předčasně domů. Ve druhé půli se pod košem dařilo Zachu Hankinsovi, který za 15 minut na hřišti stihl 16 bodů. Dobrý výkon podal i Šafarčík, autor 14 bodů.

Basketbalista Almeida vydržel v Nymburce jen měsíc a půl

"Trochu jsem čekal, že to bude vypadat takto, protože hrajeme hodně zápasů v krátké době. Hlavní je, že jsme to dovedli k vítězství a zůstali zdraví. Ostrava hrála opravdu dobře," řekl nymburský trenér Oren Amiel. "Chybí nám teď lehkost, ale vyhráli jsme a to je nejdůležitější," uvedl Šafarčík.

Basketbalová liga mužů - dohrávka 6. kola:
Nymburk - Ostrava 95:81 (21:25, 51:39, 76:61)
Nejvíce bodů: Hankins 16, Šafarčík 14, Hruban 12 - Newkirk 24, Holsey 19, Páleník 11, P. Bohačík 10.

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.