Míčové sporty

Házenkářky Mostu si výhrou v Písku upevnily vedení v interlize

30. listopadu 2019 17:15 - Praha

Házenkářky Mostu vyhrály ve 12. kole interligy po dlouho vyrovnaném duelu v Písku 36:25 a upevnily si vedení v soutěži. Účastnice Ligy mistrů dlouho nemohly na jihu Čech domácí tým zlomit, v prvním poločase si sice vypracovaly šestibrankový náskok (8:2), ale ještě necelou čtvrthodinu před koncem vedly jen 24:22. Pak se jim ale během sedmi minut povedla osmigólová šňůra.

Facebook České Házené; autor: Alex Wipf., Facebook

"Konečný výsledek úplně neodpovídá průběhu utkání, výrazněji jsme na palubovce dominovali až zhruba v posledních patnácti minutách," uvedl na klubovém webu mostecký trenér Jiří Tancoš. "Možná byl z naší strany trochu znát určitý respekt. Konec první půle se nám nepovedl, druhý poločas už byl výrazně lepší," dodal.

Černí andělé hráli téměř celý zápas osobní obranu na nejlepší střelkyni soutěže Hanu Kvášovou, přesto jim dala osm branek. V dresu Baníku nastřílela jen o gól méně Jana Šustková.

MOL interliga házenkářek - 12. kolo:
Písek - Most 25:36 (13:15)
Nejvíce branek: Kvášová 8/1, Hauserová 4, Michková a Pešková po 3, Součková 3/1 - Šustková 7, Borovská 5, Maňáková a Zachová po 4, A. Kostelná 4/1.
Veselí nad Moravou - Michalovce 25:30 (10:17)
Nejvíce branek: Kučerová 9/1, Pastrová 8/1 - Wollingerová 7/5, Radovičová 6, Holejová 5.
Olomouc - Hodonín 25:23 (17:12)
Nejvíce branek: Závišková 9/1, Jansová 5, Patrnčiaková 5/1 - Kalinová 8/2, Cholevová 6, Poláchová a Pospíšilová po 3.
Poruba - Hlohovec 38:26 (18:12)
Nejvíce bodů: Desortová 10/3, Smetková 8, Andrýsková 7 - Demajová 8/3, Tulipánová 7/1, Skaličanová a Czuczorová po 4.
Dunajská Streda - Prešov 29:28 (15:14).
Nedělní výsledky:
12. kolo:
Slavia Praha - Bánovce nad Bebravou 45:21 (21:12)
Nejvíce branek: Pokorná a Chlupová po 7, Líbalová 6, Novotná 5, Galušková 5/2 - V. Žitňanová 6/2, H. Žitňanová 5, Šipláková 4/4.
Zlín - Šaľa 24:34 (11:14)
Nejvíce branek: Sekulová 7, Herbočková 5, Kolářová 5/2 - Némethová 12/6, Königová 6.
13. kolo:
Písek - Michalovce 24:33 (10:15)
Nejvíce branek: Kvášová 9/2, Benešová 5, Hauserová 3 - Bajčiová 9/4, Holejová 8, Wollingerová 6.

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.